Mladší žáci Strakonic v házenkářském desetiboji obsadili druhé místo za Plzní

Házenkářský desetiboj

V Plzni se v sobotu 13. dubna konala regionální kvalifikace desetiboje mladších žáků s přímým postupem do celostátního kola. Strakoničtí hráči si vedli výborně, obsadili druhé místo, což ovšem na postup nestačilo. Chybělo jen o trochu víc štěstí.

Házenkářský desetiboj je soutěž pro nejlepší družstva mladšího žactva v deseti disciplínách. Je to soutěž, ve které družstvo, chce-li být nejlepší, musí prokázat svoje všestranné schopnosti nejen v utkání v házené, ale současně i v ostatních, vesměs individuálních disciplínách. Záleží tedy na každém jednotlivci, na každém výkonu, na každém pokusu jednotlivého hráče. Tím je soutěž zajímavá pro všechny házenkáře a jen ten tým, který má dobré všechny hráče, se stane vítězem.

„Skončili jsme těsně druzí, ale reprezentovali jsme skvěle. Na vítěze kvalifikace, kterým se stal Talent Plzeň, nám chyběla trocha hráčského štěstí. Žolíka v disciplíně rychlý běh jsme neproměnili a vítězný tým, který dal Jokera na překážkovou dráhu, ho využil na sto procent,“ přiblížila vedoucí družstva Jiřina Zichová. „Talentu gratulujeme k vítězství a přejeme co nejlepší výsledek v celostátním kole,“ dodala.

I když Strakoničtí všechna utkání vyhráli, zjistili, že na některých disciplínách je potřeba ještě zamakat. „Ale ne všechno v našich tréninkových podmínkách jde. Třeba shot-out – tedy samostatné nájezdy, není možné trénovat, když zároveň s námi jsou v hale další týmy a dělíme se o hrací plochu. Každopádně kluky moc chválím a děkuji za super výkony, u některých i za hranicí svých možností,“ zdůraznila Jiřina Zichová.

Sestava: Jakub Babka, Mirek Pechlát, Dominik Straka, Jan Moravec, Viktor Švec, Jan Babka, Lukáš Pixa, Matyáš Raba, Sebastian Reindl, Dominick Machovec, Daniel Čáp, Vojtěch Váňa, David Frolík.