Mladší žákyně Strakonic přivezly z turnaje v Lázních Kynžvart bronzové medaile

Kynžvartský pohár

Medailový úspěch zaznamenaly mladší žákyně strakonické házené. Od 7. do 9. června se zúčastnily Kynžvartského poháru v Lázních Kynžvart, kde vybojovaly bronz. „Konečné třetí místo je super na ukončení sezony. A hlavně pro ročník 2011 je to poslední medaile v mladším žactvu,“ konstatovala trenérka Magdalena Koubová.

Strakonice absolvovaly základní skupinu bez porážky a postoupily z ní z prvního místa. Výsledky – skupina: Turnov – Strakonice 11:16, Lázně Kynžvart A – Strakonice 7:18, Milevsko – Strakonice 15:18, DHC Plzeň – Strakonice 14:22, Pardubice – Strakonice 8:18, Cheb – Strakonice 8:16. Čtvrtfinále: Strakonice – Ústí nad Labem 22:12. Semifinále: Slavia Praha – Strakonice 17:12. O 3. místo: Strakonice – DHC Plzeň 12:10.

„Během turnaje byla možnost vystřídat všechny hráčky, a to i v napjatých zápasech. U holek je vidět posun od úvodu nevydařeného začátku druhého pololetí. Celý turnaj patřily mezi nejběhavější a nejrychlejší týmy, což se projevilo i na konečném umístění. Nejlepší zápasy holky zahrály proti DHC Plzeň, kdy si proti Západočeškám musely po vybojované výhře v základní skupině zahrát znovu po vyřazení v semifinále od Slavie po výsledku 12:17,“ popsala trenérka.

V prvním utkání proti DHC strakonická děvčata nastoupila nebojácně a v 6. minutě vedla 7:0. Plzeň už otočit nedokázala. Ve druhém duelu byla výhra 12:10 vydřená, ale zásluhu na ní měl celý tým, který podle slov trenérky makal od začátku do konce.

„Velký posun byl vidět v obraně a v postupném útoku. Pokud mám vybrat některé hráčky, určitě Marušku Sedláčkovou, která se celé pololetí střelecky trápila, ale na turnaji se opravdu rozstřílela. Do formy se po zranění dostala zase Nela Pavlová, která odbránila i o dvě hlavy větší hráčky. Pochválit ale zaslouží všechny hráčky,“ zmínila Magdalena Koubová. Za jednotlivce byla vyhlášená nejlepší brankářkou turnaje Michaela Holubová, která své spoluhráčky podržela doslova v každém zápase.

Branky Strakonic celkem: Bilíková 38, Pavlová 24, Nárovcová, Sedláčková 21, Hokrová 19, Jenešová, Hradecká 9, Pořízková, Kubešová 4, Cibulková 3, Jindrová 2.