Muži mají první body! Výhru nad Maloměřicemi vychytal Jindřich Mráz

Tohle byly Strakonice, jak je fanoušci znají! Prvoligoví házenkáři napravili předchozí domácí debakl s Chodovem (24:35) a ve druhém utkání na svém hřišti už bodovali naplno. V sobotu 29. září porazili Maloměřice, nováčka soutěže, 27:24 (12:10). Hlavním faktorem úspěchu byl brankář Jindřich Mráz, který mezi tyčemi exceloval. Po právu si také po závěrečném hvizdu došel pro cenu pro nejlepšího hráče zápasu.

Nástup měli domácí excelentní, po dvou trefách Michala Krejčího vedli 2:0, načež soupeř snížil, ale poté se dotřetice prosadil levoruký střelec. A parádní podívaná pokračovala – v brance kraloval Jindřich Mráz, který se blýskl i zneškodněnou sedmičkou, v útoku se Jihočechům také dařilo. Proto vedli v 15. minutě 9:1. Precizní byla obrana – pevná a důrazná, v zakončení zase hráli domácí lehce a uvolněně.

Jenže v dalších minutách už tak střelecky neexcelovali a i v defenzivě povolili. Hosté proto ve 22. minutě stáhli manko na dvě branky (10:8) a ve 26. minutě díky využité sedmičce se dostali dokonce na dostřel jediného gólu (11:10). Nakonec do přestávky ještě jednou skóroval tým od Otavy.

Po změně stran Moravané rychle vyrovnali na 12:12, ovšem náskok domácím okamžitě vrátil Tomáš Samek. Poté Jindřich Mráz zneškodnil druhou sedmičku a z protiútoku skóroval Martin Mošovský, na kterého navázal Tomáš Pek – 15:12. Potom zase vytáhl dva výtečné zákroky strakonický gólman a na druhé straně se prosadil Michal Krejčí.

Ve druhé půli vyběhl ke své prvoligové premiéře mezi muži Lukáš Fencl, který den předtím oslavil 17. narozeniny. A nadělil si dárek – ve 39. minutě svým prvním gólem za muže dal na 17:13. Jihočeši byli lepší a vedli víceméně stále o čtyři až pět branek.

Necelou čtvrthodinu před koncem se při zákroku zranil Jindřich Mráz a i když v brance ještě nějaký čas zůstal, nakonec odešel střídat. Aby se v 53. minutě mezi tyče vrátil a pomohl k vítězství. Strakonice totiž vícebrankový náskok promarnily a v 54. minutě vedly o jedinou branku (24:23). Více klidu přinesl Adam Nejdl, díky němuž tým znovu odskočil alespoň na dva góly, následně kapitán Martin Mošovský ze sedmičky mířil hodně vedle.

Drama vrcholilo a na obou stranách zůstala řada nevyužitých příležitostí. V 58. minutě strakonický brankář zlikvidoval šanci brněnského celku, z protiútoku se tentokrát z postu pivota prosadil Mošovský a po něm ještě přidal pojišťovací trefu Pek. Poslední slovo měli hosté, ale to už byla jen kosmetická úprava výsledku.

Strakoničtí předvedli výrazně lepší výkon než předtím s Chodovem, i když ten byl silnějším protivníkem. Rovněž je potřeba zdůraznit roli Adama Nejdla v konci zápasu, kdy jen díky němu byli domácí stále ve vedení – nasázel totiž pět gólů v řadě od stavu 20:16.

I. liga mužů – 2. kolo: HBC Strakonice 1921 – SHC Maloměřice 27:24 (12:10). Branky: Krejčí 6, A. Nejdl, Mošovský 5, Zdychynec, Pek, Landsinger 3, L. Fencl, Samek 1 – Musil 6, Ipser 4, Drásal 3 (1), Stříž, Jung, Osoba 3, Černý, Jirák 1. Rozhodčí: Mošna, Vaník. Vyloučení: 1:3. ŽK: 1:3. Sedmičky: 1/0:3/1. Diváků: 284. Nejlepší hráči utkání: J. Mráz – Musil.