Muži se rozloučili s extraligou porážkou, fanoušci i tak tleskali ve stoje

Dobojováno. Historická extraligová sezona pro strakonické házenkáře skončila. Tečku za ní udělali v sobotu 19. května domácí porážkou s Novým Veselím 26:31 (14:13) v rámci 6. kola play-out. V konečné tabulce nadstavby tak Jihočeši obsadili poslední místo s 11 body, z toho deset uhráli v základní části.

Proti mužstvu z Vysočiny, které ještě mělo motivaci skončit celkově deváté, začali domácí dobře a první dějství o gól vyhráli. Nástup do toho druhého jim však nevyšel, hosté otočili a vytvořili si po necelých deseti minutách pětibrankový náskok. Ten pak drželi až do závěrečného hvizdu.

I tak více než tři stovky fanoušků v poslední minutě vyprovodili „své hochy“ potleskem ve stoje jako poděkování za skvělou sezonu v nejvyšší soutěži a úžasné zážitky.

KOMENTÁŘE TRENÉRŮ

Roman Marienka st., trenér Strakonic: „Neproměnili jsme své šance a v útoku i v obraně jsme hru rozdrobili do jednotlivých soubojů. Špatně jsme to zvládli v hlavě, místo abychom bránili jsme se chtěli prát, což škodilo hře. Vytratila se plynulost. V první půli jsme hráli kombinačně, s nadšením, ale potom jsme se zbytečně dostali do vnitřního neklidu. Kluci se začali dohadovat s rozhodčími, což nám ublížilo. Na začátku druhé půle přišly dvě nebo tři technické chyby, úvod jsme nezvládli a soupeř otočil. Asi v tom byl zase nedůraz a nekoncentrovanost jednotlivců. Při bránění jsme pak nedokázali ani zdvojovat nebo ztrojovat tak jako v první části.“

Pavel Hladík, trenér Nového Veselí: „Jsme nesmírně rádi, že jsme ve Strakonicích dokázali vyhrát. Domácí se chtěli rozloučit s fantastickým publikem úspěšně, o to víc si vážíme toho, že jsme uhráli dva body. Našli jsme v sobě morálku, abychom ještě zabojovali, i když o všem podstatném v soutěži už bylo rozhodnuto. První poločas jsme prohráli, druhý jsme museli hrát opravdu naplno. Náš plán byl v první polovině soupeře ´načít´ a ve druhé ho kondičně přeběhat. Je mi líto strakonického týmu, znám všechny kluky. Udělal se tady obrovský kus práce, i v zázemí. Extraligou se Strakonice házenkářsky nesmírně zvedly, hala byla plná, návštěvy byly fantastické. Ukázaly, že do nejvyšší soutěže patří.“

STRABAG Rail extraliga mužů  6. kolo play-out: HBC Strakonice 1921 – TJ Sokol Nové Veselí 26:31 (14:13). Branky: T. Nejdl 6, Mošovský 5 (1), Wildt 4, Tockstein 3, Zbíral 2 (2), R. Marienka ml., Krejčí 2, A. Nejdl, Schwarz 1 – Melichar 6, Veselý 5, Štěrba 4 (1), Skalický, Bartůněk, Sekulić 3, Valoušek, Krčál, Chosik 2, Schams 1 (1). Rozhodčí: Macho, Nezbeda. Vyloučení: 3:3. ŽK: 2:3. ČK: 1:0 (R. Marienka ml.). Góly ze sedmiček: 3:2. Přihlíželo 320 diváků. Nejlepší hráči utkání: Pek – Chosik. Srdcař zápasu: Tockstein.