Na EURU W 17 naše děvčata v základní skupině bez bodu. Ve 3. utkání podlehly favorizovanému Rumunsku vysoko 27:36

Vše podstatné se odehrálo v 1. poločase. Rumunky na nás vlétly jako roj divokých včel. Přesné trháky, zakončení z první vlny, střelba zdálky a oduševnělá souhra s pivotem. Nic víc, nic míň. Naopak naše děvčata svazoval respekt k soupeři a chvílemi působily hodně naivně a nekoncentrovaně. Několikrát jsme si vytvořily příležitost na levém křídle, ale zásadně proti byla brankářka Rumunek. Do třetí desetiminutovky první půle nastoupily Jihočešky Vávrová na pravou spojku a Schreibmeierové na svojí levou spojku. Verča se prosadila střelou zdálky, bohužel o několik minut později neproměnila 7m hod. Simona byla dvakrát úspěšná z dálky, ale po chvíli neproměnila rychlý útok. V 21. minutě Rumunky odskočily na rozdíl 10 branek a v podstatě bylo zápase. Do kabin se odcházelo za stavu 12:24 v náš neprospěch. Ve druhé půli navázaly Rumunky tam, kde skončily v prvním poločase a dovedly bez problému zápas k vítěznému konci. Povedenými zákroky se blýskla brankářka Rafajová. Střelecky byla při chuti Simona Schreibmeierová, autorka 7 branek. Ve skupině D končí Češky na 4., posledním místě. V další části turnaje vytvoří skupinu společně s Francií, Portugalskem a Slovenskem o 13.-16. místo.