Na „horký“ závěr zadělala ztráta koncentrace a brzké prostřídání

Závěr přinesl drama, ale nakonec strakoničtí házenkáři dotáhli premiérové jarní domácí vystoupení ke zdárnému konci a zisku dvou bodů. Ve 14. kole I. ligy porazili Sokol Vršovice 28:26 (15:8) a v tabulce se posunuli na třetí místo.

Rozdíl ve skóre ale mohl a měl být mnohem vyšší, Jihočeši totiž vedli už 19:10. Jenže po prostřídání nebyl tým už tak kompaktní, díky čemuž se soupeř vrátil do utkání a v dramatické koncovce se dotáhl v poslední minutě na rozdíl pouhého gólu. Vítězství naštěstí potvrdil ze sedmičky kapitán Martin Mošovský.

Trenér Michal Zbíral zmínil, že za výpadkem stála snížená koncentrace a na sebe vzal brzké prostřídání sestavy.

Komentář trenéra Michala Zbírala: „Beru částečně na svoji zodpovědnost, že se z jasného zápasu stalo drama. Částečně na to měla vliv asi trošku ztráta koncentrace. Na začátku druhého poločasu jsem myslel, že kluci, které prostřídám, dokážou držet krok. Bohužel jsme začali ztrácet. Dostali jsme sami sebe pod tlak, z toho pramenily chyby a dopadlo to, jak to dopadlo. Celkově jsme ale byli v utkání lepším mužstvem, měli jsme dobře nastavenou taktiku. Hodně nám vzadu pomohl Petr Masák, za to mu chci poděkovat. Byl důležitým faktorem úspěchu, bylo to tak postavené – věděli jsme, že se na něj v obraně můžeme spolehnout.“

Ostatní výsledky 14. kola: Bystřice pod Hostýnem – Dvůr Králové 25:23, Chodov – Maloměřice 35:26, Zlín – Hustopeče 25:28, Velká Bystřice – Jičín B (13. dubna). Volno měl Náchod.

Fotogalerie ze zápasu zde: http://jindrichovsky.rajce.idnes.cz/