Na stupně vítězů starší žákyně HBC nedosáhly, v Kynžvartu skončily šesté

Kynžvartský pohár

Starší žákyně HBC Strakonice 1921 na turnaji v Lázních Kynžvart, který se konal od 7. do 9. června, ostudu neudělaly. Každý den prohrály bohužel jeden zápas a nakonec obsadily 6. místo. Výsledek celkového umístění v podstatě odpovídá umístění týmů v Žákovské lize. Týmy byly rozdělené do dvou skupin, kdy ve skupině Strakonice odehrály sedm zápasů a obsadily třetí příčku. Tím se dostaly do bojů o 5. – 8. místo. Jenže v duelu o 5. místo se týmu nepodařilo znovu porazit Slavii Praha B a nakonec obsadil šestou pozici.

Ve skupině družstvo od Otavy narazilo nejprve na České Budějovice, kterým se hned na začátku zápasu zranila nejlepší hráčka a ostatní měly s vysunutou obranou dost problémy. Výhra 28:13 odpovídá průběhu utkání, kdy si zahrály a skórovaly všechny hráčky a svůj první gól ze sedmičky si připsala i brankářka Pekárková. V dalším duelu Jihočešky porazily DHC Slavia Praha B 15:12, kdy je sice trápila soupeřova brankářka, ale jejich obrana a zákroky gólmanky jim pomohly dotáhnout zápas do vítězného konce. Poslední zápas pátečního dne už vyhrát nedokázaly a s vítězem skupiny DHC Plzeň prohrály 13:22, kdy i přes předzápasové upozornění nebyly schopné ubránit rychlé útoky soupeřek.

V sobotu ráno Strakonice proti Hájům Praha začaly utkání na venkovním hřišti a výsledek se nerodil příliš lehce. Děvčata si musela na hřiště a vlastně i na venkovní prostředí zvyknout, ale zápas zvládla a vyhrála 13:9. V dalším klání je čekal rival z krajské soutěže – Sokol Písek, s nímž v uplynulé sezoně neměly „Straky“ špatné zápasy, ale vždy skončily na straně poražených. I tentokrát nehrály špatně, duel měl náboj, ale vyhrát opět nedokázaly. Prohra 16:19 je stála druhé místo ve skupině.

Třetí zápas soboty čekal družstvo závěrečný duel s Házenou Jindřichův Hradec. Strakonice potvrdily papírové předpoklady a zvítězily 16:13. Poslední zápas ve skupině proti Ústí nad Labem po náročném dni hraném venku na rozpáleném hřišti zvládly i díky tomu, že se trenérkám podařilo do většiny utkání dostat všechny holky a hráčkám tak neubylo tolik sil. Na konci bylo skóre 19:10, což v tabulce základní skupiny znamenalo třetí příčku.

V neděli čekal strakonický tým ranní zápas s domácími hráčkami Lázní Kynžvart, v němž se jim nedařilo ve střelbě a ani v obraně, byla znát i brzká ranní hodina. Skóre se přelévalo ze strany na stranu. O těsném vítezství 22:21 rozhodla 10 sekund před koncem gólem Nepodalová. Naštěstí soupeřky snahou rychle rozehrát nepočkaly po gólu na hvizd rozhodčích a vrácením už jim čas na vyrovnání nezbyl. V utkání o konečné 5. místo se tým od Otavy neúspěšnou střelbou připravil o lepší stupínek v konečném pořadí prohrou se Slavií Praha B 7:11, takže obsadil konečné 6. místo.

„Turnaj byl pro hráčky ročníku 2009 rozloučením s kategorií starších žákyň. Myslím, že po našem letošním zápasy dost nabitém roce můžeme tento turnaj hodnotit kladně. A hlavně – nikoho jsme nepřivezly zraněného, přičemž na turnaji zranění opravdu nebylo málo. Všechny holky zaslouží za turnaj pochvalu, v každém zápase se některé dařilo a celkově předvedly hezké týmové výkony,“ zhodnotila trenérka Šárka Němcová, která družstvo vede spolu s Evou Krausovou.

Branky Strakonic celkem: Nepodalová 28, Hejtmánková 24, Vršecká 17, Remešová 16, Moravcová 14, Samcová 12, Němcová 10, Uhlíková 9, J. Vondráková, Machová 6, Kostková 4, Pekárková 2, V. Vondráková 1. V brance se střídaly Fingerová a Pekárková.