O porážce v Maloměřicích rozhodla nefunkční obrana a nevyužité šance

Na úvodní jarní vítězství nenavázali. Strakoničtí muži přijeli tentokrát ze svého druhého výjezdu v řadě s prázdnou, ve 13. kole I. ligy v sobotu 2. března podlehli Maloměřicím 27:33 (13:18). Nezvládli tak souboj čtvrtého se třetím a prohráli s hůře postavenými Moravany, což v tabulce znamená, že se propadli o bod za ně.

Od začátku se hra přelévala ze strany na stranu, domácí vedli o gól a Jihočeši dotahovali. Tak tomu bylo do 15. minuty, následně hostům odešla střelba z levého křídla a Maloměřice toho využily k vytvoření si pětibrankového náskoku do přestávky.

I po změně stran byl obrázek hry stejný, Strakonickým oproti předchozímu duelu nefungovala ani obrana a nedařilo se ani oběma brankářům. „Neproměňovali jsme jasné šance z křídel, to nás pohřbilo. A obrana byla nefunkční,“ shrnul předseda oddílu Miroslav Vávra.

I. liga mužů – 13. kolo: SHC Maloměřice – HBC Strakonice 1921 33:27 (18:13). Branky: Ipser 7, Jung 7 (2), Osoba 5, Stein, Jirák 4, Černý, Horák 2, Musil, Ždánský 1 – Mošovský 8 (5), Krejčí 6, Pek 5, A. Nejdl, Marienka 3, L. Fencl, Samek 1. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Vyloučení: 1:1. ŽK: 2:3. Góly ze sedmiček: 2:5. Diváků: 146.