Oslabené ženy HBC nestačily na Ústí nad Labem, dorostenky padly s Porubou

II. liga žen, I. liga mladších dorostenek

Na hřištích soupeřek se dívčí složce HBC Strakonice 1921 v sobotu 30. dubna nedařilo. Vedoucí druholigové ženy podruhé v řadě okusily to, co v předešlém průběhu soutěže pouze jednou (na podzim). A to porážku. Tentokrát Jihočešky v okleštěné sestavě, kdy hrály bez možnosti střídání a s indisponovanou Veronikovou Vávrovou coby brankářkou, padly v Ústí nad Labem 28:31 (14:13). Uhájení první příčky ale mají stále ve své moci. Prvoligové mladší dorostenky hrály v Ostravě s Porubou a podle očekávání druhému týmu soutěže podlehly, a to 22:36 (11:18).

II. liga žen – 20. kolo: Ústí nad Labem – Strakonice 31:28 (13:14). Branky: Vílová 7 – Kordíková 9, Vávrová 5 (4), Drábová, Divišová, Plojharová 4, Hanzelínová 2. Rozhodčí: Chmelíř, Dvořák. Vyloučení: 5:1. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (28. Macháčková za 3 vyloučení). Goly ze sedmiček: 1:4.

Komentář trenéra Miroslava Vávry: „Z porážky jsem byl hodně zklamaný. Odjeli jsme bez gólmanek, do branky tak musela Verča Vávrová, i přes problémy se zády. A do pole jsme měli k dispozici minimální počet hráček, z toho dvě pivotky. Přesto jsem chtěl získat dva body, abychom si doma mohli užít oslavu vítězství v soutěži. Nepovedlo se, ale i v této sestavě jsme na severu Čech mohli vyhrát. Rozhodlo neproměňování gólových příležitostí a to, že holky nedodržovaly herní pokyny. Chci poděkovat Verče Vávrové, že se obětovala a postavila se mezi tyče, uznání patří Evě Kordíkové za obětavost po celých šedesát minut.“

I. liga mladších dorostenek – 20. kolo: Sokol Poruba – Strakonice 36:22 (18:11). Branky: Ulmanová 12 – Šulcová 6, Benešová 5, Klejnová 4, Švecová 3 (1), Harantová 2, Remešová, Tůmová 1. Rozhodčí: Brzósková, Paululik. Bez vyloučení. ŽK: 1:2. Góly ze sedmiček: 0:1.

Komentář trenéra Martina Haranta: „Opět se projevila naše bolest v úvodu utkání a obdržení snadných a rychlých gólů. Bohužel se přidal špatný pohyb a nedůraz v soubojích jedna na jednu. Zakládání útoků bylo dost kostrbaté a spíše nahodilé. Soupeř byl ve všech činnostech jasně lepší a ukázal nám rychlou hru s přesnou koncovkou.“