Parádní vstup do jara! Strakoničtí muži skolili druhé Zubří

Skvělé, skvělé, skvělé! Házenkáři Strakonic za sebou mají ideální vstup do jarní části extraligy. V souboji Davida s Goliášem si coby outsider z posledního místa poradili s druhým týmem tabulky, kterým bylo Zubří. Ve 14. kole ho doma v sobotu 3. února porazili 29:26 (13:16). Takový začátek druhé poloviny soutěže si Jihočeši přesně přáli…

Tým od Otavy byl od začátku naprosto vyrovnaným soupeřem, hrálo se gól za gól. Ve 21. minutě byl stav 11:11 a i když hosté následně utekli na rozdíl dvou branek, domácí znovu srovnali. Ale ve zbývajících necelých čtyřech minutách první půle už se trefovali jen hosté, kteří tak šli k poločasové přestávce s třígólovým náskokem (13:16).

Po obrátce bylo pro domácí ještě hůře, když po pěti minutách narostlo jejich manko už na pět gólů (15:20). Jenže ani to Strakonické nezlomilo. Během nadcházejících šesti minut vstřelili šest branek a ve 40. minutě se tak ujali vedení 21:20. Vedoucí trefu zaznamenal po parádní kombinaci do odkryté branky Petr Masák.

Poté byl průběh i skóre vyrovnané. Zubří vedlo naposledy v 53. minutě, ale domácí otočili a ačkoliv hosté ještě srovnali, závěr byl zcela v režii Jihočechů. Byli to právě oni, kdo tentokrát v posledních čtyřech minutách druhé části přidal další branky až na konečných 29:26, hosté už se naprosadili vůbec. Hlavní zásluhu na tom měl (jako v celém utkání) skvělý brankář Jakub Jareš, který mužstvo v důležitých momentech podržel.

Strakoničtí měli především ve druhém poločase vynikající obranu, soupeři dovolili dát jen deset branek. Vítězný gól vsítil v 57. minutě Tomáš Nejdl, po něm 44 vteřin před koncem zvýšil ze sedmičky kapitán Martin Mošovský a v posledních vteřinách korunoval vítězství Michal Zbíral.

Nemalou měrou se na zisku dvou bodů opět podíleli skvělí diváci, kteří tým stále hnali kupředu a minutu před koncem už hala opět stála a vytleskávala svoje „kluky“.

Fakta

Extraliga – 14. kolo: Strakonice – Zubří 29:26 (13:16). Branky: T. Nejdl 7, Pek 5, Mošovský 4 (2), Krejčí 3, P. Masák, Tockstein, Zbíral 2, A. Nejdl, R. Marienka ml., Matoušík, Wildt 1 – Douda 7, Šustáček 6, Hrstka 4, Polášek 3, Přikryl, Zeman 2, Válek, Janíček 1 (1). Rozhodčí: Kozler, Zych. Vyloučení: 4:4. ŽK: 4:2. ČK: 0:1 (Janíček). Góly ze sedmiček: 2:2. Diváků: 405. Nejlepší hráči zápasu: Jareš – Douda. Srdcař zápasu: Jareš.