Pardubice u Otavy neuspěly. Deklasoval je dorost, porazili je i muži B

II. liga mužů, II. liga mladších dorostenců

Trenér Roman Nejdl mohl být v sobotu 21. září při startu nové sezony spokojený. Oba jím vedené týmy porazily Pardubice. Druholigoví mladší dorostenci soupeře doslova smetli 44:15 (21:16), druholigové béčko mužů pak mužstvo z východu Čech porazilo 29:24 (11:11), když muselo dotahovat manko z úvodu.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „S dorostenci jsme se hodně těšili na začátek sezony, ale soupeř nás neprověřil tak, jak bychom si přáli. Budeme se tak těšit na další utkání. Hosté měli ve svém středu řadu starších žáků, což se na výsledku projevilo. Uvidíme v dalších zápasech, jestli jsme byli natolik dobří. Protočil jsem celou lavičku, snažil jsem se dát příležitost všem hráčům a upozorňoval jsem je, že musí stále hrát naplno, bez ohledu na sílu soupeře. Občas jsem střídání řídil i podle toho, jak kluci k duelu na hřišti přistoupili – někdy se mi zdálo, že trochu polevili. Co se týče béčka mužů, od začátku jsem nasadil kluky, kteří hrají pouze za něj. Tréninkový handicap byl ale opravdu velký, proto se už po deseti minutách prakticky protočila sestava a nastoupili hráči, kteří pravidelně trénují s áčkem. Trvalo nám poločas, než jsme vyrovnali. Ve druhé půli Pardubickým došly trochu síly, na čemž se projevila i naše vytažená obrana v prvním dějství. Po získání vedení jsme si zápas pohlídali a jen vinou nevyužitých šancí nebyl konečný výsledek jednoznačnější. Co se týče našich ambic, přál bych si, abychom hráli klidný střed tabulky.“

FAKTA

II. liga mužů – 1. kolo: Strakonice B – Pardubice 29:24 (11:11). Branky: Zdychynec 12, Zbíral 6, Fencl 4, Miklas, Brůček 2, Čarek, Schwarz, F. Lukeš 1. Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Vyloučení: 4:2. ŽK: 2:1. Góly ze sedmiček: 0:3. Diváků: 110.

II. liga mladších dorostenců – 1. kolo: Strakonice – Pardubice 44:15 (21:6). Branky: Lysenko 8, Kojan 7, Joza 6, K. Lukeš, M. Nejdl 5, M. Tíkal 4, Němec 3 (1), Koudelka 3, Beneš 2, Rataj 1. Rozhodčí: Knytlová, Palouda. Vyloučení: 5:2. ŽK: 1:0. Góly ze sedmiček: 1:4. Diváků: 95.