Poslední turnaj se nám vůbec nepovedl, hodnotil trenér šesté kolo Žákovské ligy

Žákovská liga starších žáků

Po ztrátě reálné šance na konečné prvenství chtěli strakoničtí starší žáci alespoň medaili, ale nedosáhli na ni. V konečném pořadí Žákovské ligy tak obsadili páté místo. Závěrečné šesté kolo soutěže se jim v sobotu 13. května totiž nevydařilo, když s přímými konkurenty v boji o třetí příčku prohráli a celkově ze čtyř zápasů jen jeden zvládli úspěšně.

Tým od Otavy podlehl třetímu Talentu Plzeň 17:29, o gól nestačil na osmou Kopřivnici 13:14 a padl se šestým Zubřím 18:26. Až v derniéře těsně přehrál sedmý Liberec 26:25. „Stalo se přesně to, co jsme nechtěli. Tento turnaj se nám vůbec nepovedl. Říkal jsem, že musíme podat disciplinovaný a organizovaný výkon, ale dopadlo to úplně naopak,“ konstatoval trenér Zbyněk Korec, jenž vede družstvo spolu s Václavem Hokrem a Davidem Bičištěm. Jaké bylo jeho celkové hodnocení a ohlédnutí?

„Celý turnaj byl poznamenán úvodním neúspěchem s domácím Talentem. Prvních deset minut jsme hráli přesně to, co jsme chtěli a na co jsme kluky dva týdny na trénincích připravovali a co jsme jim naordinovali, že mají hrát a co po nich chceme, aby plnili. Plnění taktických pokynů vyústilo v úvodní vedení. Ale trvalo bohužel jen prvních deset minut. V dalších osmi minutách první půle jsme se dostali pod tlak, kdy nás Talent dorovnal. Tady byl zlom celého utkání, respektive turnaje.

Hráči z nepochopitelných důvodů svévolně odstoupili od fungujícího systému a začali hrát úplně něco jiného. Začali jsme kupit chybu za chybou a výsledkem byla vysoká, až ostudná prohra. Ve druhé půli to už byla křeč. Bylo to způsobené z přemíry snahy, nervozitou a nezvládnutím tíhy utkání. Takže na nás ležela obrovská zodpovědnost, protože neúspěch v jediném utkání znamenalo konec nadějí bojovat o bronz, což jsme absolutně nezvládli.

„Žákovská liga je velice náročná soutěž, v každém kole hrajete čtyři utkání a odehrajete každý s každým jedno kolo a šmitec, bez možnosti reparátu.“

Nechci detailně hodnotit zbylá utkání. Vzhledem k tomu, že po prvním duelu jsme byli ze hry o třetí místo a kluci ze základní šestky byli psychicky rozložení, jsme se dohodli dát větší prostor klukům na lavičce. S Kopřivnicí jsme prohráli o gól, kdy velký díl na prohře měly neproměněné šance a parádní výkon soupeřova brankáře. Ve třetím zápase se Zubřím a čtvrtém s Libercem po většinu času dostávali prostor právě hráči z lavičky. Příjemně nás někteří překvapili svým nasazením a bojovností. Ve zbylých třech utkáních jsme předvedli to, co jsme byli v tento čas a rozpoložení schopni uhrát.

Závěrem se chci ještě ohlédnout za celým ročníkem. V září jsme si s Vaškem Hokrem stanovili jako cíl postup do Žákovské ligy a být do pátého místa by bylo super. To se nám povedlo, i když průběh nám dával naděje na vyšší umístění, což nedopadlo. Žákovská liga je velice náročná soutěž, v každém kole hrajete čtyři utkání a odehrajete každý s každým jedno kolo a šmitec, bez možnosti reparátu. Je toho důkazem i to, že Nové Veselí v posledním kole prohrálo s Hostivicemi a připravilo se o titul, který nakonec bere Dukla Praha, s níž jsme my letos jednou vyhráli a jednou remizovali.

Za trenéry můžu s čistým svědomím konstatovat, že tenhle ročník kluků 2008 momentálně patří do republikové špice a jsou příslibem pro strakonickou házenou.“

FAKTA 6. KOLA

Talent Plzeň – Strakonice 29:17 (10:9), branky: Panuška, Hrdlička, Kobliha 3, Levý, Korec, Hokr, L. Bilík 2.

Strakonice – Kopřivnice 13:14 (6:6), branky: Kolesnyk 4, L. Bilík 3, Panuška, Hrdlička 2, Kobliha, Korec 1.

Strakonice – Zubří 18:26 (8:14), branky: Vršecký, M. Vondra, Kolesnyk 3, Hrdlička, Hokr 2 (1), Korec 2, Halačka, Levý, Kučera 1.

Liberec – Strakonice 25:26 (12:18), branky: Kolesnyk 9, Hrdlička 4 (3), Panuška 4, Korec, L. Bilík 3, Kobliha 2, Písek 1.