Příčiny první porážky mužů? Absence spojek a neproměněné šance z devítky

I. liga mužů

V odložené jarní premiéře utrpěli strakoničtí muži první porážku v letošním ročníku první ligy. Ve 13. kole soutěže v neděli 20. února nestačili na čtvrtý Vsetín, kterému venku podlehli rozdílem dvou gólů 27:29 (11:14). V tabulce jsou tak nyní až třetí o bod za druhým Zlínem a se ztrátou dvou bodů na vedoucí Litovel. Stále však mají k dobru domácí duel s Dvorem Králové.

Jihočeši odjeli na Valašsko v oslabené sestavě, chyběla jim trojice plzeňských hráčů Martin Říha, Leonard Kaplan, Petr Sedlák a k tomu nebyli k dispozici stále ani Adam Nejdl a Lukáš Fencl, kteří jsou na marodce. Hosté na začátku duelu vedli, jinak po většinu času dotahovali náskok soupeře. Ten v prvním dějství utekl maximálně na rozdíl čtyř branek, v poločase vedl o tři.

Ve druhé půli to bylo obdobné, Strakoničtí stáhli manko maximálně na gól, poté domácí opět odskočili. Ve 47. minutě byl stav 22:20, následující čtyřminutovka vyšla hostům skvěle a otočili na 24:23, když během minuty a devíti vteřin vsítili tři góly v řadě. Vsetín vzápětí dvěma góly otočil a pak přežil bez úhony oslabení. V 56. minutě srovnal Marek Nejdl na 25:25, ale další dva góly domácích rozhodly. Jihočeši snížili, jenže poté dostali opět dvě branky a poslední trefa Martina Mošovského výsledek jen kosmeticky upravila.

Komentář trenéra Michala Zbírala: „Projevila se absence hráčů na spojkách, kde chyběli Martin Říha, Leo Kaplan a Adam Nejdl. Znát byla i nerozehranost, že jsme na úvod jara proti Dvoru Králové nehráli. Vliv to mělo, ale nijak zásadní. Vsetín hrál dobře, rychle, tempo bylo vysoké, dělalo nám problém se tomu přizpůsobit. Hlavní důvod prohry byl, že jsme neproměnili střelecké šance z devítky, měli jsme i dost smůlu. Ke konci zápasu jsme vedli a měli jsme i přesilovku, ale nevyužili jsme ji. Soupeře jsme tak nezlomili, naopak ten ji zvládl lépe, což ho posadilo zpátky do sedla. V naší hře byly mezery, svazovala nás užší sestava na spojkách, kde jsme nemohli změnit styl. Porážkou se pro nás ale nic nemění. Musíme se soustředit na zápasy, které nás čekají, vše máme stále ve svých rukách.“

I. liga mužů – 13. kolo: KH Vsetín – HBC JVP Strakonice 1921 29:27 (14:11). Branky: Hub 10 (1), Pšenica 6, Weintritt 4, Polášek 3, R. Číž, V. Číž 2, Fiala, Nesvadba 1 – Nový 6, Mošovský 4 (3), M. Nejdl, Bičiště 4, Landsinger 3, Pek, Krejčí, Wildt 2. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Vyloučení: 3:2. ŽK: 3:1. Góly ze sedmiček: 1:3.

Další výsledky: Náchod – Bystřice pod Hostýnem 26:32, Velká Bystřice – Litovel 25:29, Dvůr Králové – Sokol Vršovice 18:28, Zlín – Chodov 33:25, Jičín B – Hustopeče 37:25.