PŘIDÁNA FAKTA: Vezou dva body! Strakoničtí muži vyloupili Nové Veselí

Parádní kousek! Házenkáři Strakonic vyloupili Nové Veselí. V 8. kole extraligy v sobotu 11. listopadu zvítězili na hřišti minulého nováčka nejvyšší soutěže 27:24 (15:15) a ke třem dosavadním bodům přidali další dva, první z venku. Napravili tak minulou domácí porážku s Hranicemi 23:29.

„Náš tým vynikal vynikající a kompaktní obranou,“ hodnotil bezprostředně po utkání předseda oddílu Miroslav Vávra, který ho sledoval přímo na tribuně. „Výborně jsme přistupovali ke střelcům domácích, otupuli jsme jejich útočnou sílu spojek, které nám tak góly nenaházeli,“ poznamenal.

V ofenzivě sice tápali i Jihočeši, ale lepší obrana (která je trápila s Hranicemi) tentokrát rozhodla o jejich vítězství. Skvěle zahrála celá základní sestava, vynikající byla souhra Martina Mošovského s pivotem Michalem Zbíralem. Ten byl s devíti góly nejlepším střelcem, proměnil všechny své šance. Šest ze sedmi pokusů využil Michal Krejčí a dalších šest branek přidal kapitán Martin Mošovský.

„Kluci zahráli opravdu výborně. Pomohlo jim k tomu i domácí prostředí, které vytvořili naši věrní fanoušci-bubeníci. Moc jim chci za celé mužstvo poděkovat, byli opravdu fantastičtí,“ zdůraznil Miroslav Vávra.

Fakta

Extraliga – 8. kolo: Nové Veselí – Strakonice 24:27 (15:15). Branky: Štěrba 6 (1), Bartůněk 5, Melichar 4, Živojinovič 3 (1), Ptáčník 3, Valoušek, Najman, Sekulić 1 – Zbíral 9 (1), Mošovský 6 (1), Krejčí 6, R. Marienka ml. 3, T. Nejdl 2, Pek 1. Rozhodčí:Valášek, Vychodil. Vyloučení: 4:5. ŽK: 1:4. Góly ze sedmiček: 2:2. Diváků: 290.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.