Přípravky házené hrály ve Strakonicích, síly poměřilo 21 týmů z šesti klubů

Krajský turnaj přípravek 4+1

Nejmenší házenkáři a házenkářky z Jihočeského kraje zaplnili v sobotu 1. června strakonickou obloukovou halu a tělocvičnu ČZ. Ty byly dějištěm Krajského turnaje přípravek ve formátu 4+1. Hlavní organizátorkou byla krajská manažerka házené Eva Krausová. Děti ročníku narození 2015 a mladší se utkaly na třech minihřištích.

Přihlášeno bylo 21 družstev z šesti jihočeských oddílů, které se utkaly podle výkonnosti. Na prvním hřišti změřili síly pokročilí (8 týmů), na druhém hřišti středně pokročilí (7 týmů) a na třetím začátečníci (6 týmů). Hrálo se 1×12 minut bez skóre a tedy i bez určení konečného pořadí. Šlo čistě jen o to, aby si děti zasportovaly a poměřily své síly.

Domácí Strakonice postavily šest družstev (čtyři chlapecké a dvě dívčí), Písek a Milevsko měly po čtyřech zástupcích, České Budějovice a Sezimovo Ústí vyslaly každý po třech týmech a jedno družstvo reprezentovalo Soběslav. Všichni účastníci obdrželi medaile a sladkou odměnu. Překvapením pro děti pak bylo letadlo, které na přilehlou umělou trávu po skončení turnaje shodilo sladkosti, které si sesbíraly.