Prohra a remíza v Žákovské lize přinesly konec reálných nadějí HBC na prvenství

Žákovská liga starších žáků

Zakusili druhou porážku a také premiérovou remízu. A z třetího místa kvůli tomu spadli na pátou pozici. Starší žáci strakonické házené v sobotu 22. dubna nezvládli 5. kolo Žákovské ligy na Hané podle svých představ, čímž si výrazně zkomplikovali boj o konečné prvenství.

S největší pravděpodobností se z něj vyřadili. „Jsem zklamaný,“ prohlásil trenér Zbyněk Korec, jenž vede družstvo spolu s Václavem Hokrem a Davidem Bičištěm. „Do turnaje jsme šli s cílem porazit prvního a druhého. Podařilo se nám ale pouze remizovat s prvním a bohužel s druhým jsme prohráli.“

Tým od Otavy nezvládl dva klíčové souboje. Nejprve remizoval s vedoucí Duklou Praha 12:12, následně drtivě podlehl druhému Novému Veselí 16:27. Zbylá dvě utkání proti soupeřům ze spodku tabulky už dotáhl k plnému bodovému zisku, pražský Chodov porazil 29:20 a domácí SK Žeravice 26:15.

Jak se tedy proměnila situace před závěrečným kolem, které je na programu v polovině května? Do čela tabulky se nově dostalo Nové Veselí s 38 body, o bod méně má druhá Dukla Praha, na třetí pozici se posunulo Zubří a čtvrtý je Talent Plzeň, oba tyto celky mají 36 bodů. Strakoničtí mají na pátém místě 35 bodů.

„Nové Veselí se s největší pravděpodobností stane vítězem letošního ročníku Žákovské ligy, a to po právu.“

Proti Dukle věděli Jihočeši, do čeho jdou. Se soupeřem se dva týdny předtím utkali na turnaji Prague Handball Cup. „Do zápasu jsme vstoupili s nasazením a nabuzení. Ze soupeře byl znát vůči nám určitý respekt. Bohužel nám v první půlce selhala koncovka a místo toho, abychom od začátku vedli a měli utkání pod kontrolou, začali jsme naopak prohrávat, a to až rozdílem čtyř branek. Ale kluci ukázali sílu a nakonec jsme duel dotáhli do remízy. Na otočení už nezbyl čas. Mrzelo to hodně, na výhru jsme měli,“ popsal úvodní střetnutí Zbyněk Korec.

Mezi zápasy s Duklou a následným proti Novému Veselí měl tým jen jedno utkání pauzu, takže hráči si příliš neodpočinuli. „Bylo to mnohem rychlejší utkání než to první. Ve 4. minutě nám ze základní šestky rozhodčí vyloučili přímou červenou kartou levé křídlo Lukáše Bilíka, což bylo velmi přísné a v první půlce jeho absence byla znát,“ konstatoval trenér.

Uznal, že soupeř byl velice dobře připraven – jak fyzicky, tak systémem obrany a i rychlou útočnou hrou. „Kvalita všech soupeřových hráčů ze základní šestky byla opravdu vysoká. Takže upřímně musím uznat, že Veselí bylo lepší, což jsme odnesli letošní třetí prohrou. Ve druhé půlce jsme odešli i fyzicky. Nové Veselí se s největší pravděpodobností stane vítězem letošního ročníku Žákovské ligy, a to po právu,“ poznamenal Zbyněk Korec.

„S největší pravděpodobností jsou první dvě místa v soutěži dána a my máme šanci se porvat na posledním turnaji o třetí pozici. Nechceme se spokojit s pátým místem. Chceme placku.“

Zbylá dvě utkání s Chodovem a domácí Žeravicí zvládli už Strakoničtí bez problémů, trenéři dali prostor i hráčům z lavičky. Poté, co družstvo reálně vypadlo z boje o konečné prvenství, bude bojovat o umístění na „bedně“. Tak to vidí i Zbyněk Korec. „S největší pravděpodobností jsou první dvě místa v soutěži dána a my máme šanci se porvat na posledním turnaji o třetí pozici, kdy nás čekají Plzeň, Kopřivnice, Zubří a Liberec. Musíme všechna utkání vyhrát. Bude to pro nás asi nejtěžší turnaj, takže nezahálíme a musíme se perfektně připravit, protože se v žádném případě nechceme spokojit s pátým místem. Chceme placku,“ uzavřel Zbyněk Korec.

FAKTA 5. KOLA ŽÁKOVSKÉ LIGY

Strakonice – Dukla Praha 12:12 (7:8), branky: Korec, L. Bilík 3, Kolesnyk 2, Panuška, Hrdlička, Kobliha, M. Vondra 1.

Nové Veselí – Strakonice 27:16 (14:10), branky: Kolesnyk 9, Večeřa, Korec 2, Hrdlička 1 (1), Panuška, M. Vondra 1.

Chodov – Strakonice 20:29 (7:16), branky: Kolesnyk 10 (1), Hokr 5 (1), Hrdlička 4 (1), Levý 3, Vršecký, Kobliha 2, Večeřa, M. Vondra, L. Bilík 1.

Strakonice – Žeravice 26:15 (13:9), branky: Kolesnyk 12, M. Vondra 4, Panuška 3, L. Bilík 2, Večeřa, Hrdlička, Vršecký, Kobliha, Hokr 1.