První bodový úspěch v extralize venku! Muži deklasovali Hranice, vyhráli o 12 gólů

Chance extraliga

Ukončit sérii neúspěchů na venkovních hřištích se strakonickým házenkářům povedlo v neděli 14. dubna. Několikrát v průběhu sezony byli bodovému zápisu blízko, ale nikdy zdárně rozehraný duel k radosti nedotáhli. Až nyní. V 6. kole play-out Jihočeši zvítězili na hřišti posledních Hranic jednoznačně 35:23 (19:13) a na třetím místě tabulky tak zvýšili náskok na soupeře na šest bodů.

Co to znamená? Že už nemohou skončit poslední, vyhnuli se tak hrozbě přímého sestupu. V případě rovnosti bodů (ve hře je jich pro poslední trojici ještě šest) s Hranicemi hraje pro tým od Otavy lepší bilance vzájemných zápasů. Na předposlední Maloměřice Brno má mužstvo k dobru pět bodů a k jistotě udržení mezi elitou mu tak stačí ze vzájemného souboje vytěžit bod.

Strakonickým patřilo v Hranicích úvodních dvanáct minut, v nichž si udržovali maximálně dvoubrankové vedení. Ze stavu 5:7 ale následně domácí udělali čtyřmi trefami v řadě 9:7 – to běžela 17. minuta. Jejich radost však netrvala dlouho. Naposledy vedli 11:10 v 19. minutě, poté převzali otěže naplno Jihočeši. Soupeři až do přestávky dovolili pouhé dva góly, přičemž sami jich nasázeli devět! Takže do druhé půle měli k dispozici nadějný šestibrankový náskok.

A žádné drama po změně stran hosté nepřipustili. Domácí se drželi deset minut, poté Strakoničtí odskočili ve 43. minutě už na deset branek (stav 18:28), který si stále udržovali. V samém závěru rozdíl ještě vylepšili na konečných dvanáct gólů. Mužstvo předvedlo skvělý výkon v obraně a trestalo z rychlých kontrů. Díky tomu slavilo. Gólové příspěvky mezi sebe hráči rovnoměrně rozložili.

FAKTA

Chance extraliga, play-out – 6. kolo: TJ Cement Hranice – HBC JVP Strakonice 1921 23:35 (13:19). Branky: Korger 8 (4), Piwko 3 (1), Pelák 3, Ševčík 2, Pinkas, Kučera, Klus, Kubeša, Dořičák, Filon, Galia 1 – Němec, Bičiště 5, Bernhard, Landsinger, M. Nejdl, Sedláček, Wildt 4, Zdychynec 3, Mošovský 2 (2). Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Vyloučení: 1:3. ŽK: 1:0. Góly ze sedmiček: 5:2. Diváků: 76. Výsledek dalšího utkání: Maloměřice Brno – Jičín 25:26. Volno mělo Nové Veselí. Výsledky 5. kola: Maloměřice Brno – Nové Veselí 36:33, Hranice – Jičín 32:36. Volno měly Strakonice.