První kemp v novém roce: Národní tým se poměří nejen s evropskou špičkou

Vstup do nového roku v plném nasazení. Českou reprezentaci čekají první lednový týden přátelská utkání. Hráči po trénincích v Řepích zamíří do Francie, kde poměří síly s týmy ze světového vrcholku. Jaká je nominace?

V prosinci se střetl dvakrát s Lotyšskem, se kterým remizoval 24:24 a c odvetě zvítězil 34:24, v lednu vyzve další soupeře. Národní tým od 2. do 8. ledna změří síly s elitou. Na začátku roku potrénuje v pražských Řepích, dále pak 3. ledna zamíří do Francie, kde se 4. ledna v Le Mans utká s Egyptem a 7. ledna jedním z dvojice Francie nebo Nizozemsko.

„Bude to pro nás dobrý test. Jedná se o zápasy s týmy ze světové špičky. Uvidíme několik hráčů. Také zjistíme, jaké máme kvality v porovnání s týmy, které budou hrát v lednu mistrovství světa,“ poukazuje trenér Xavier Sabate na konfrontaci se silnými celky.

Na začátku ledna tak proběhne druhý kemp v rozmezí necelých dvou týdnů. „Potřebujeme mít více tréninků, více zápasů, abychom věděli, na jaké úrovni jsme a mohli se zlepšovat. Je to pro nás velmi důležité, děkujeme federaci, že nám tolik zápasů umožňuje,“ sděluje trenér české reprezentace.

Nominace na kemp a mezinárodní zápasy ve Francii:

Brankáři: Šimon Mizera (Elverum Handball, NOR), Jan Hrdlička (MKS Kalisz)

Pravá křídla: Denis Harabiš (HCB Karviná), Jakub Štěrba (TSV Bayer Dormagen Handball GmbH, GER)

Pravé spojky: Stanislav Kašpárek (C. S. Dinamo Bukurešť, ROM), Tomáš Piroch (SPR Orlen Wisla Plock, POL)

Střední spojky: Tomáš Babák (Bergischer HC, GER), Jakub Douda (Talent tým Plzeňského kraje), Martin Březina (HC Dukla Praha)

Levé spojky: Matěj Klíma (SC DHfK Leipzig Handball, GER), Vojtěch Patzel (VfL Lübeck-Schwartau, GER), Jaroslav Trkovský (HK FCC Město Lovosice)

Levá křídla: Marek Vančo (HC Elbflorenz 2006 e.V, GER), Jakub Hrstka (DRHV 06, GER)

Pivoti: Petr Šlachta (EHV Aue, GER), Vít Reichl (TV 05/07 Hüttenberg, GER), Štěpán Zeman (VfL Gummersbach, GER), Daniel Režnický (Talent tým Plzeňského kraje)