První ligová prohra. Muži nestačili venku na Zlín, nefungovala obrana

I. liga mužů

Neporazitelnost a s tím i úspěšná bodová šňůra skončila. Strakoničtí muži našli v první lize prvního přemožitele. V neděli 24. listopadu podlehli na hřišti čtvrtého Zlína 27:31 (11:18) a jejich náskok na čele se tak snížil, protože všechny favorizované týmy pod nimi vyhrály. Jihočeši nyní soutěži vévodí s náskokem bodu na druhou Litovel (ta má však odehráno o jeden zápas více), dvou bodů na třetí Velkou Bystřici a tří bodů na čtvrtý Zlín.

Mužstvo od Otavy se vůbec nedostalo do zápasu, už v prvním poločase nabralo manko sedmi branek a ve druhém dějství domácí brzy utekli až na desetigólový rozdíl. Ten víceméně drželi až do konce, hosté stáhli na přijatelnější výsledek až v posledních deseti minutách. „Celkově jsme napáchali 12 technických chyb a dalších 20 střel na branku nám vychytal domácí gólman. Od začátku do konce se nám nedařilo v obraně a nedokázali jsme se prosazovat z rychlých protiútoků, které jsou naší zbraní. Osobně mi chybělo větší nasazení v obranné činnosti, soupeř nás přehrával dost lehce,“ hodnotil předseda klubu Miroslav Vávra.

I. liga mužů – 9. kolo: HC Zlín – HBC Strakonice 1921 31:27 (18:11). Branky: Kolařík 9, Vavrys 7 (3), Weintritt 5, Doležel 4, Korger, Gabriž, Novák 2 – Mošovský 7 (4), Krejčí 5, A. Nejdl, Zdychynec, Samek 3, Pek, Fencl 2, O. Landsinger, Fořt 1. Rozhodčí: Pluhař, Suchánek. Vyloučení: 4:4. ŽK: 3:2. Góly ze sedmiček: 3:4. Diváků: 108.

Další výsledky: Sokol Vršovice – Jičín B 32:28, Dvůr Králové – Chodov 33:26, Velká Bystřice – Vsetín 37:34, Bystřice pod Hostýnem – Náchod 23:29, Hustopeče – Litovel 22:29.