Rezerva přivezla bod, vyrovnávací gól inkasovala v poslední minutě

II. liga mužů

Béčko strakonických mužů napodobilo své kolegy z áčka. Také přivezlo bod a stejně jako prvoligisté ztratilo vedení až v poslední minutě. Rezerva HBC v neděli 13. října hrála v rámci 4. kola II. ligy v Kutné Hoře smírně 30:30, když v poločase vedla 16:13. Cíl bodovat naplno tak hráči nesplnili. Se soupeřem se setkali již v minulém ročníku, kdy prohráli doma 20:22 a venku 22:34. Bilanci chtěli tedy změnit, což se jim povedlo jen z části.

První poločas byl vyrovnaný, díky dobré obraně a několika zákrocích Šejvla v brance Jihočeši domácí nepustili do vedení a vyhráli ho rozdílem tří gólů. „Do druhé půle jsme nastoupili s vyloučeným brankářem, který dostal dvě minuty za nesportovní chování. Toto oslabení jsme zvládli s hráčem z pole mezi tyčemi a nadále udržovali tříbrankový náskok,“ popsal vedoucí mužstva Jiří Prechtl.

Ve 45. minutě však po několika technických chybách a neproměněných šancích soupeř vyrovnal a dokonce šel do dvoubrankového vedení. „I my jsme toto manko dokázali smazat a šli znovu do zaslouženého vedení. V 60. minutě ale domácí vyrovnali. Posledním útokem v utkání jsme gól vstřelit nedokázali, a tak se body dělily. Vzhledem k průběhu je pro nás remíza zklamáním, ale soupeř si za bojovný výkon bod zasloužil,“ poznamenal Jiří Prechtl.

Střelecky táhl tým Zdychynec, autor 13 branek. Spolehlivý výkon v bráně předvedl Šejvl, kterého skvěle zastoupil pivot Hanzelín.

II. liga mužů – 4. kolo: Kutná Hora – Strakonice B 30:30 (13:16). Branky: Zdychynec 13 (4), F. Lukeš 4, Schwarz, Miklas, Chvosta 3, Kalbáč 2, Kvěch, Brůček 1. Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Vyloučení: 5:3. ŽK: 3:2. Góly ze sedmiček: 2:4. Diváků: 63.