Rovnocenná bitva Strakonic s Duklou, domácí vychytal gólman Tomáš Petržala

Chance extraliga

V prvním domácím utkání nového roku v sobotu 4. února mohli strakoničtí házenkáři rozhodně pomýšlet na bodový zisk. I když hostili pátou Duklu Praha, která byla jasným favoritem. Jihočeši ji rozhodně přestříleli, jenže proti nim stála zeď v brance, kterou byl velezkušený gólman Tomáš Petržala. Ten měl skoro padesátiprocentní úspěšnost zákroků, z 60 střel jich necelou polovinu vychytal! Toto byl rozhodující faktor porážky domácích. Ti ve 20. kole Chance extraligy nakonec podlehli o čtyři góly 32:36 (15:16) a zůstávají v tabulce dvanáctí se sedmi body.

Hostující gólman se chytil hned od začátku, za prvních deset minut pustil jen dva góly a Pražané vedli 5:2. Za necelých pět minut se domácí přiblížili na gól, následně si soupeř udržoval tří až čtyřbrankové vedení. Od 25. do 28. minuty se domácím povedla čtyřbranková šňůra, v níž navíc dukelský Daniel Křístek neproměnil sedmičku (trefil tyč), a stav byl rázem 15:15. Hosté znovu odskočili, poslední útok domácí ve vyrovnávací gól nepřetavili. Jejich výkon však pro druhé dějství budil reálné naděje na dobrý výsledek.

Po vyrovnaném začátku druhého dějství znovu hosté odskočili na třígólový rozdíl, ve 42. minutě po třech trefách v řadě Strakonických byl stav znovu smírný 23:23. Jenže od 45. minuty a stavu 24:24 se povedla čtyřbranková série soupeři a domácí se dotáhli i přes obrovskou snahu, bojovnost a nasazení maximálně na tři branky. V posledních šesti minutách Pražané nasbírali čtyři dvouminutové tresty a Matúš Moravčík viděl i červenou kartu za tři vyloučení. Čtyři a půl minuty před koncem byl stav 28:31, závěr si ale Dukla zkušeně pohlídala.

Strakonice předvedly jeden z nejlepších výkonů v sezoně. Utkání se hrálo ve vysokém tempu nahoru-dolů, domácí drželi krok celých šedesát minut a nevypustili jediný souboj, jediný míč. I za nepříznivého stavu dřeli. Měli také trochu smůlu, když v rozhodujících momentech trefili brankovou konstrukci (celkem čtyřikrát v zápase) a fantastické zákroky proti nim vytahoval zmíněný brankář Tomáš Petržala. Za to, co předvedli, se hráči ale rozhodně stydět nemuseli, chybělo jen bodové vyjádření…

Chance extraliga – 20. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – HC Dukla Praha 32:36 (15:16). Branky: Wildt 6 (4), Němec, Sedláček 5, A. Nejdl, Fencl, Bičiště 4, Kaplan 3, Krejčí 1 – Šůstek 6 (2), Krušberský, Dokoupil, Křístek, Hlinka 5, Vojtela, Březina 3, Zelenka 2, Sviták 1 (1), Rakouský 1. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Vyloučení: 3:8. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (59. Moravčík za 3 vyloučení). Góly ze sedmiček: 4:3. Diváků: 320. Nejlepší hráči utkání: Bičiště – Petržala.

Další výsledky: Maloměřice Brno – SKKP Brno 14:29, Hranice – Nové Veselí 26:26, Jičín – Kopřivnice 32:28, Karviná – Lovosice 28:26, Zubří – Frýdek-Místek 27:23, Prešov – Talent tým Plzeňského kraje 32:37.