Starší dorostenci gólově odvezli Šťáhlavy až ve druhé půli, vyhráli ji v poměru 17:10

II. liga starších dorostenců

Splněno, dva body zůstaly doma. Strakoničtí starší dorostenci v 16. kole druhé ligy v sobotu 4. března porazili Šťáhlavy 28:21 (11:11), i když svoji sílu proti čtvrtému týmu tabulky potvrdili až ve druhém poločase. V tabulce zůstává tým od Otavy o skóre druhý za Libercem a s tím, že má stále zápas k dobru.

V úvodu duelu to byla přetahovaná ve skóre, následně si ale domácí vypracovali tříbrankový náskok a ve 24. minutě vedli dokonce o čtyři góly (11:7), jenže ve zbylém čase už se prosazovali pouze hosté a výsledkem tak byl smírný poločasový výsledek.

Po změně stran však Jihočeši kralovali. Soupeř sice srovnal na 12:12 a pak snížil na 14:13, pak ale přišla čtyřgólová domácí série, na kterou hosté reagovali jednou trefou a nevyužitou sedmičkou (třetí v zápase!). Strakoničtí se poté znovu prosadili čtyřikrát za sebou a v 51. minutě tak vedli už 22:14. O necelých šest minut později se Šťáhlavy dotáhly na 23:18 (56. minuta), jenže ve zbytku času dali o jednu branku víc domácí a dokráčeli k pohodové výhře.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „V první půli nás trochu trápilo zakončení, proměňování vypracovaných příležitostí. Někdy možná také trochu složité řešení gólových situací. Proto jsme také dvakrát soupeři dovolili stáhnout náš třígólový náskok. Dobře ale pracovala obrana, klukům jsem proto říkal, že na jedenáct obdržených branek musíme vyhrát, že jich jen potřebujeme víc dávat. To se nám ve druhém dějství podařilo. Soupeře jsme po změně stran takřka k ničemu nepustili, prosadil se až v závěrečných sedmi minutách, kdy dal šest branek. Do té doby jsme tedy dostali pouhé čtyři, což rozhodlo. Nehledě na to, že my jsme začali dávat jednoduché góly, hostující brankář už nás tolik netrápil.“

II. liga starších dorostenců – 16. kolo: Strakonice – Šťáhlavy 28:21 (11:11). Branky: Němec, Michal Tíkal 8, Rejžek, K. Lukeš 3, Novák, J. Vondra, Strnad 2 – Nolč 6 (1). Rozhodčí: Mošna, Vaník. Vyloučení: 3:5. ŽK: 1:1. Góly ze sedmiček: 0:1. Diváků: 100.