Starší dorostenky HBC poprvé nebodovaly naplno, se Sokolem Kobylisy remizovaly

II. liga starších dorostenek

Vítězná série strakonických starších dorostenek skončila. Po osmizápasové šňůře plného bodového zisku přišlo první klopýtnutí, v 10. kole Jihočešky pouze remizovaly. V sobotu 18. listopadu se lídr tabulky na domácím hřišti rozešel smírně s druhým Sokolem Kobylisy II. 28:28 (15:15). V čele soutěže ale i nadále zůstávají s náskokem Strakonice.

Úvodní minuty patřily týmu od Otavy, který ve 14. minutě vedl 9:5. Jenže pak se Pražankám povedla pětibranková šňůra a rázem byly o krok vpředu. Jihočešky pak dotáhly i dvougólové manko a navíc si vzaly náskok zpátky, jenže pak znovu dotahovaly a v posledních sekundách první půle se jim to povedlo.

Po změně stran pokračovala vyrovnaná bitva. Ve 45. minutě měl však domácí celek náskok tří branek (stav 22:19) a v 50. minutě vedl dokonce o čtyři (26:22). Tento rozdíl platil ještě šest minut před koncem (28:24), následně ovšem Kobylisy třemi góly v řadě snížily. Poslední okamžiky patřily nejlepším střelkyním obou týmů. V 58. minutě domácí Nela Švecová neproměnila sedmičku, naopak hostující Silvia Natálie Matušinská sedmimetrový hod půl minuty před koncem využila a stanovila tak konečné skóre na 28:28.

Komentář trenéra Martina Haranta: „Ztráta bodu za remízu není žádná velká tragédie, ale spíš je k zamyšlení, proč k ní došlo. Celé utkání bylo z naší strany utahané, bez velké snahy o rychlost a agresivitu. Minimální pohyb v útoku, bez nápadu přehrát dobře fungující obranu soupeřek. Obrana statická, nedůrazná a jednoduše propustná. Velké ponaučení pro nás plyne z poslední pětiminutové pasáže hry.“

II. liga starších dorostenek – 10. kolo: Strakonice – Sokol Kobylisy II. 28:28 (15:15). Branky: N. Švecová 9, Benešová 5, Horažďovská 4 (1), Matějková 4, Šulcová, E. Remešová 2, Harantová, Kreuzerová 1 – Matušinská 9 (2). Rozhodčí: Hájek, Jakubů. Vyloučení: 2:1. ŽK: 0:1. Góly ze sedmiček: 1:2. Diváků: 64.