Starší dorostenky musely v Náchodě otáčet, nakonec vyhrály o deset gólů

II. liga starších dorostenek

Patnácté vítězství si v sobotu 23. března na své konto připsaly starší dorostenky HBC Strakonice 1921. V 19. kole druhé ligy vyhrály rozdílem deseti branek v Náchodě, i když první poločas prohrály. Na konci se však tým radoval z dvoubodového zisku po výhře 39:29 (15:16). V tabulce drží stále prvenství.

Domácí hráčky byly celé první dějství vpředu, vedly povětšinou o čtyři, ale i o pět branek. Až v posledních šesti minutách Jihočešky skóre výrazněji korigovaly, ze stavu 13:9 udělaly 14:14. Soupeřky ale do přestávky opět odskočily.

Druhá část však patřila Strakonicím. Čtyři branky v řadě znamenaly rázem obrat a na ukazateli skóre svítil stav 16:19, ve 44. minutě přišlo vytažení náskoku na šest gólů (stav 19:25). Konečný rozdíl narostl opět díky vydařené šestiminutovce v závěru, kterou Jihočešky opanovaly 7:3.

Komentář trenéra Martina Haranta: „Utkání v Náchodě bylo prověrkou psychické a fyzické odolnosti. Obě však děvčata zvládla skvěle. Již v šatně jsme si řekli, že si zápas užijeme. Což se v úvodu úplně nedařilo. Obrana byla nedůrazná, útok zbrklý a střely nepřesné. Ale i přes čtyř a pětigólové manko v průběhu prvního poločasu se nám podařilo snížit na jednu branku. Došlo ke změně obranného systému a mohlo se těžit z rychlých útoků. O přestávce jsme si řekli, že druhý poločas začneme ve stejném pojetí jako konec prvního a navíc přidáme rychlost. Toto se podařilo. Soupeřky se dostaly pod tlak, vršily chyby. Díky skvělému výkonu celého týmu jsme dokázali strhnout vedení na naši stranu a nakonec zvítězit. Chtěl bych všem hráčkám poděkovat za kvalitní týmový výkon a omluvit se děvčatům, která se nedostala do hry nebo hrála méně minut. Vím, že je to pro ně frustrující, ale je důležité, aby věděla, že jsou důležitou součástí našeho týmu a že si jejich práce vážíme.“

II. liga starších dorostenek – 19. kolo: Náchod – Strakonice 29:39 (16:15). Branky: Mlýnková 8 (2) – N. Švecová 13 (2), Stranevová, Benešová 6, Houšková 4 (1), Horažďovská 4, Matějková, Kreuzerová 2, Harantová 1 (1), Šulcová 1. Rozhodčí: Hart, Taborschi. Vyloučení: 4:3. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 5:4. Diváků: 43.