Starší dorostenky otočily dramatický duel s Kobylisy a stvrdily prvenství ve II. lize

II. liga starších dorostenek

Rozloučení se sezonou jak má být! Zápasem s dramatickou zápletkou a šťastným koncem zakončily ročník 2023/2024 druholigové starší dorostenky Strakonic. Z pozice lídra tabulky v sobotu 20. dubna v závěrečném 20. kole hostily druhý Sokol Kobylisy II. Ten na jihu Čech sahal po bodovém zisku, ale nakonec tým od Otavy vyhrál těsně 35:34 (19:21) a soutěž opanoval s náskokem pěti bodů.

Pražanky byly po většinu první půle ve vedení, nejvyšší rozdíl byl tři góly. O přestávce domácí hráčky ztrácely dvě branky. Hned po změně stran ale skóre otočily ve svůj prospěch a následně vedly také maximálně o tři trefy. V 52. minutě už zase měly dva góly k dobru Kobylisy (stav 29:31), jenže Strakonice třemi přesnými zásahy otočily.

Na konci 56. minuty byl naposledy stav smírný – 33:33. V další minutě zaznamenaly Jihočešky dvě branky, ani ne za deset sekund soupeřky snížily. Ale to už bylo vše, až do závěrečného hvizdu se skóre nezměnilo a Strakonice tak uhájily těsné vítězství. Na konci tak mohly hráčky naplno slavit prvenství v soutěži a konec vydařené sezony.

Komentář trenéra Martina Haranta: „Upřímně musím uznat, že dovednost otočit zápas z nevýhodného skóre a nakonec zvítězit docela zvládáme. Ale rozhodně to není ideální a plánované. První půle se pro nás vyvíjela katastrofálně. Kobylisy nás od začátku utkání jasně přehrávaly. Nám se nedařilo skórovat. Ve druhém poločase se naše hra zlepšila, hlavně v obraně. Dařil se rychlý přechod a jednoduché zakončování. Jsme pyšní na to, jak holky bojovaly a ukázaly svoji sílu a odhodlání do posledních minut utkání. Děkujeme všem fanouškům za podporu!“

II. liga starších dorostenek – 20. kolo: Strakonice – Sokol Kobylisy II. 35:34 (19:21). Branky: N. Švecová 15 (1), Benešová 6, Horažďovská 5 (1), Houšková 5, E. Remešová 3, Stranevová 1 – Žebrová 11 (3). Rozhodčí: Větrovský, Šulc. Vyloučení: 4:4. ŽK: 0:1. Góly ze sedmiček: 2:5. Diváků: 86.