Starší žáci chtějí urvat bronz! „Poslední kolo bude nejtěžší ze všech,“ míní trenér

Žákovská liga starších žáků

Závěrečný šestý turnaj v rámci Žákovské ligy odehrají v sobotu 13. května starší žáci strakonické házené. V Plzni je čeká souboj se čtyřmi soupeři z popředí tabulky, jejich sousedy v tabulce a konkurenty na konečné umístění.

Páté Strakonice se střetnou s domácím Talentem Plzeň (4. místo), Kopřivnicí (8.), Zubřím (3.) a Libercem (7.). Jihočeši v předchozím kole přišli po ztrátě tří bodů o reálnou naději na prvenství, stále ale mají o co bojovat. „Jdeme do turnaje jako do každého předešlého, kvalitně jsme se připravili. Ještě můžeme vybojovat bronz,“ zdůraznil trenér Zbyněk Korec.

Jak se družstvo, které vede společně s Václavem Hokrem a Davidem Bičištěm, popasovalo s minulou ztrátou a jak skouslo propad na pátou příčku? „Já jsem z neúspěchu v minulém kole byl dost dlouho zklamaný. Ale takový je sport – jednou jste nahoře, jindy zase dole. Nedá se nic dělat a nemá cenu truchlit. Co bylo, bylo a nemá cenu se k tomu dokola vracet. Teď se musíme soustředit na to, co bude. Musíme podat maximální soustředěný a organizovaný výkon, což by mělo vést ke čtyřem výhrám a kýženému celkovému třetímu místu,“ nastínil kouč.

„Musíme podat maximální soustředěný a organizovaný výkon, což by mělo vést ke čtyřem výhrám a kýženému celkovému třetímu místu.“

Vzhledem k postavení soupeřů v tabulce nečeká Strakonické nic jednoduchého, protože i ti mají o co hrát. „Cesta nebude jednoduchá,“ potvrdil Zbyněk Korec. „Rozdáme si to třetí, čtvrtý a pátý v tabulce přímo o bronzové medaile. Ty bude brát ten, který zvládne čtyřikrát vyhrát. Já věřím, že to budeme právě my.“

Co se týče soupeřů, s Plzní tým od Otavy odehrál několik přátelských utkání, která vždy zvládl. „Další celky neznám, očekávám ale, když se podívám na jejich tabulkové postavení, že budou všechny kvalitní. Očekávám jako nejkvalitnějšího soupeře Zubří. Liberec a Kopřivnice, u těch uvidíme,“ prohlásil trenér.

Dobře si uvědomuje, že žádný protivník není lehký. „Proto bude toto poslední kolo nejtěžší ze všech. Pokud kluci budou plnit taktické pokyny, jsme přesvědčeni, že je provedeme turnajem vítězně a budeme slavit bronz, protože na to kvalitou máme a není to nereálné,“ uzavřel optimisticky Zbyněk Korec.