Starší žáci HBC porazili v domácí odvetě Sezimovo Ústí díky skvělé první půli

Jihočeská liga starších žáků

Dokonalá odveta se povedla starším žákům strakonické házené. Ti 20. května poznali v Jihočeské lize první porážku od druhého Sezimova Ústí (19:26), o týden později ale v domácí odvetě stejného soupeře takřka totožným výsledkem porazili. V sobotu 27. května ho přehráli 27:19 (16:4).

Tým od Otavy odehrál skvělý první poločas, v němž hostům dovolil pouze čtyři branky, sám jich dal čtyřikrát tolik. Navíc neproměnil dvě sedmičky, soupeř jednu. Ve druhém dějství rozdíl narostl až na 13 branek (20:7) po další nevyužité sedmičce hostů.

Následně však Sezimák třikrát v řadě skóroval a po gólu domácích přidal další tříbrankovou šňůru. A po inkasovaném gólu se pak znovu prosadil třikrát v řadě. Takže se dotáhl na 22:16 necelých osm minut před koncem zápasu. Závěrečný úsek hry domácí ale vyhráli v poměru 5:3.

Poslední vystoupení v rámci Jihočeské ligy čeká strakonického vítěze soutěže v sobotu 3. června, kdy zavítá na hřiště třetí Třeboně.

Jihočeská liga starších žáků – 17. kolo: Strakonice – Sezimovo Ústí 27:19 (16:4), branky: Kolesnyk 9 (1), M. Vondra 5 (1), Večeřa, Hrdlička, Korec, Hokr, L. Bilík 2, Halačka, Panuška, Vršecký 1.