Starší žákyně zvládly domácí turnaj bez ztráty kytičky

Otrokovice, Slavia Praha a Cheb. Plný počet bodů nad touto trojicí si ve druhém kole Žákovské ligy připsaly strakonické starší žákyně. A to v sobotu 13. ledna před domácím publikem. Splnily tak cíl svého trenéra Miroslava Vávry, který chtěl šest bodů.

V zahajovacím utkání Strakonice nakonec udolaly Otrokovice nejtěšnějším možným rozdílem 14:13 (6:7), když prohrávaly na začátku 0:5 a poprvé se prosadily až v 9. minutě. Soupeřky byly stále o krok vpředu, až v posledních minutách zápasu domácí tým otočil a připsal si důležité dva body.

V dalším duelu čekal na Jihočešky neméně těžký soupeř, a to pražská Slavia. Také toto utkání bylo vyrovnané, ale nakonec skončilo opět o pouhý gól lépe pro domácí – 16:15 (6:6). V závěrečném klání celého dne pak Strakonice porazily papírově nejslabší Cheb, a to 16:11 (7:6). Celkem mají v tabulce Žákovské ligy na kontě osm bodů.

Výsledky

Strakonice – Otrokovice 14:13 (6:7), Vávrová 4, Divišová, Plojharová, Housková 2, Kordíková, Stranerová, Hanzelínová, Kadlecová 1.
Slavia Praha – Strakonice 15:16 (6:6), Vávrová 5 (4), Kadlecová 4, Plojharová 3, Housková 2, Drábová, Hanzelínová 1.
Strakonice – Cheb 16:11 (7:6), Kadlecová 5, Plojharová 3, Hanzelínová, Housková, Vávrová 2, Divišová 1 (1), Kordíková 1.