Strakonice udržely extraligu i pro další sezonu! Proti Maloměřicím jim stačil bod

Chance extraliga

Mise splněna! Strakoničtí házenkáři zůstávají s jistotou extraligoví i pro další sezonu. V 7. kole play-out získali ve středu 17. dubna potřebný bod k definitivnímu pojištění aktuální třetí pozice v tabulce nadstavby, která znamená přímou záchranu. S Maloměřicemi Brno doma remizovali před kamerami České televize 31:31 (17:14), díky čemuž zůstal mezi týmy pětibodový rozdíl. Ve zbytku sezony jsou ve hře pro Brňany už jen čtyři body, takže Jihočeši nemohou být předstiženi.

S vědomím, že si v předstihu mohou zajistit klid, strakoničtí hráči do utkání šli. Chtěli uspět a potvrdit jarní bilanci z domácích zápasů – všech pět jim přineslo plný bodový zisk. Tuto sérii se jim tedy prodloužit nepodařilo, ovšem domácí neporazitelnost udrželi. Zápas se hrál nahoru-dolů, nakonec mohl vyhrát jeden i druhý tým.

Domácí působili ze začátku nervózně. Hosté hráli rychle a aktivně, díky čemuž si brzy vypracovali tříbrankové vedení. Strakoničtí se nemohli dostat do tempa, dělalo jim problém přejít přes postavenou obranu soupeře. Navíc v 11. minutě neproměnil matador Martin Mošovský sedmičku. Úvodní čtvrthodina tedy patřila soupeři, hned nato ale domácí dali na 8:8 a ve 20. minutě nastartovali obrat. Z 9:11 dali na 16:11 ve 25. minutě. Závěr první půle se jim úplně nevydařil, Brňané stáhli na rozdíl tří branek.

Vstup do druhé části ale měli domácí parádní, vsítili tři branky a rázem vedli o šest gólů. To platilo ještě ve 42. minutě, ovšem naposledy. Ze stavu 25:19 udělali Moravané šestibrankovou šňůrou rázem nerozhodný výsledek 25:25 ve 48. minutě. Vzápětí Martin Němec neproměnil sedmičku, na druhé straně byl úspěšný Tomáš Kachlík a hosté opět vedli – stav byl 25:26.

Jenže domácí se dokázali oklepat a vzít si náskok zpátky. Nejprve v 53. minutě dali na 28:27 a v 56. minutě na nadějných 30:28. Ovšem za necelé dvě minuty se Maloměřice dotáhly na 30:30. Drama vrcholilo, každý gól a každá chyba mohla být rozhodující. Dvě a půl minuty před koncem poslal domácí do vedení Marek Nejdl, za minutu srovnal Jan Mucha.

Při následujícím útoku Jihočechů skončil míč na brankové konstrukci a hosté tak měli poslední minutu na svůj útok a možnost převážit duel na svoji stranu. Domácí hráli v obraně nadoraz a přesně třicet sekund před koncem přišel klíčový moment. Domácí Tomáš Pek u lajny vypíchl soupeři balon, který se navíc odrazil do jeho nohy. Hosté sice zakončili útok gólem, jenže ten sudí neuznali právě proto, že bylo zahráno nedovoleně.

A tak se karta obrátila, šanci na rozhodnutí měli rázem Jihočeši. Trenér Michal Zbíral si vzal 15 sekund před závěrečným hvizdem ještě time-out, ale poslední střela síť nerozvlnila, takže zůstalo u smírného výsledku. Ten nakonec pomohl oběma mužstvům, i když Strakonickým přece jen více. Zmínit je potřeba výkony obou brankářů – domácího Jindřicha Mráze a hostujícího Vojtěcha Doudy. Oba byli oporami a měli velký podíl na remízovém stavu.

Chance extraliga, play-out – 7. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – SHC Maloměřice Brno 31:31 (17:14). Branky: Sedláček 9, Němec 7 (1), M. Nejdl 5, Landsinger, Wildt 3, Mošovský 2 (2), Bernhard, Krejčí 1 – Mucha 8, Ipser 6, Drásal 5 (1), Kachlík 3, Horut, Krošík, Havlík, Hlavenka 2, Svoboda 1. Rozhodčí: Halada, Kosmák. Vyloučení: 1:3. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 3:1. Diváků: 320. Nejlepší hráči utkání: Pek – Douda. Výsledek dalšího utkání: Jičín – Nové Veselí 29:28. Volno měly Hranice.

TV PŘENOS UTKÁNÍ ZDE: HBC JVP Strakonice 1921 A – SHC Maloměřice Brno – Házená | Česká televize (ceskatelevize.cz)