Strakonické ženy kralovaly! Rozdrtily oslabený Písek B, porazily ho o 15 gólů

II. liga žen

Pootavské derby skončilo vítězně pro Strakonice! Odveta za jedinou podzimní porážku (32:37) ve druhé lize se druholigovým ženám povedla i s úroky! Vedoucí tým tabulky v sobotu 12. března hostil v 15. kole druhý Písek B, ale žádný vyrovnaný souboj to nebyl. Naprosto jednoznačně ho opanovaly Strakonice, zvítězily o 15 branek 43:28 (22:11) a upevnily si vedoucí postavení. Současně udělaly zřejmě nejdůležitější krok k tomu, aby na čele vydržely až do konce.

Na výsledku se výrazně projevilo to, v jakém složení písecká rezerva přijela. Zápas odehrála s jedinou hráčkou na střídání, a to kvůli marodce. V úvodu hostující tým sice vedl, ale pak už otěže zápasu převzaly Strakonice. Sedmi góly v řadě v rozmezí 6. až 15. minuty odskočily na 12:4 a v 18. minutě vedly 15:5. Do přestávky se jim povedlo náskok navýšit na jedenáct branek. Ve druhé půli už hrály to, co jim stačilo a náskok vylepšily na konečný rozdíl 15 gólů. V hostujícím dresu nastoupila bývalá strakonická hráčka Gabriela Vavřincová, která si připsala tři gólové trefy.

Komentář trenéra Miroslava Vávry: „Písek přijel v sestavě, v jaké přijel, čímž zápas ztratil sportovní hodnotu. Odehrál se z povinnosti, rozhodnuto bylo už před jeho zahájením. Utkání se hrálo úplně samo, nebylo co koučovat. Dovolím si už říci, že pokud budeme v plné sestavě a nikdo se nám nezraní, soutěž zřejmě vyhrajeme. Před vstupem do sezony jsem nevěděl, jakou má druhá liga žen úroveň, ale musím říci, že se nachází v tristní situaci.“

II. liga žen – 15. kolo: Strakonice – Písek B 43:28 (22:11). Branky: Kordíková 8 (1), Hanzelínová, Vávrová 8, Schreibmeierová 7, Plojharová 5, Wollnerová 2 (1), Drábová, Divišová 2, Kadlecová 1 – Strnadová 8 (2), Kostková 5 (3), Ondruchová 5 (1), Černá 5, Vavřinová 3, Bednářová 2. Rozhodčí: Veselý, Zelenka. Vyloučení: 1:0. ŽK: 1:1. Góly ze sedmiček: 2:6. Diváků: 100.