Strakonický kouč před závěrem sezony: Minutáž více rozložíme mezi celý kádr

Chance extraliga

S jistotou pokračující extraligové účasti půjdou do zbývající části sezony strakoničtí házenkáři. V ní je čekají poslední dva zápasy. Ten předposlední, který bude třetím během sedmi dnů, odehrají v sobotu 20. dubna na hřišti Nového Veselí. Soupeř je v tabulce play-out druhý, kde už zůstane, stejně jako Jihočeši na třetí pozici.

Vzájemné zápasy v aktuální sezoně zatím hovoří ve prospěch týmu od Otavy. V základní části sice soupeři na jeho hřišti nejprve podlehl 27:33, v odvetě na jaře však zvítězil po perfektním výkonu 24:22 a v play-out uspěl doma v poměru 29:24. Obě mužstva budou hrát v klidu a bez nervů.

Strakoničtí dokázali v Novém Veselí vyhrát na sklonku minulé sezony, 5. dubna 2023 přivezli vítězství o jeden gól, o kterém rozhodli v posledních sekundách. Jaká bude zbývající část sezony z pohledu kouče?

Michal Zbíral, trenér HBC JVP Strakonice 1921: „Po jistotě záchrany nás ve zbytku sezony čekají dva soupeři, kteří jsou v tabulce před námi. I když už o nic nejde, půjdeme do zápasů naplno. Nikomu se neprohrává snadno. Minutáž však více rozložíme mezi celý kádr, protože sezona byla dlouhá a kluky z lavičky ještě potřebujeme co nejvíc vyhrát. Tihle hráči dostanou větší prostor. Vím, že to je investice, která se nám vrátí.“