Strakoničtí hrají uprostřed týdne na Dukle, rok 2023 zakončí zápasem v Plzni

Chance extraliga mužů

Poslední dvě utkání v tomto roce před sebou mají strakoničtí házenkáři. Derniéru na své palubovce si odbyli minule proti Maloměřicím Brno, kdy se radovali z první výhry. Nyní pojedou k soupeřům z popředí tabulky.

Ve středu 13. prosince se Jihočeši od 18 hodin představí v pražských Řepích proti Dukle Praha, které patří šesté místo a naposledy podlehla v Kopřivnici. V neděli 17. prosince pak Strakonice zamíří na západ Čech, v 18 hodin je čeká odveta proti mistrovskému Talentu. Ten v předešlém duelu pouze remizoval ve Frýdku-Místku a je o bod druhý za Karvinou.

Jak vnímá nadcházející duely strakonický hráč Eduard Wildt?

„Nevím, zda se nám po minulé výhře půjde do posledních zápasů roku lehčeji, a to vzhledem k síle obou těchto soupeřů. Ale určitá psychická úleva samozřejmě zisk bodů proti Majlontu byla. Určitě k utkáním přistoupíme se vší vážností, v opačném případě by se nám to mohlo krutě nevyplatit. Chceme pokračovat ve zlepšených výkonech a dokázat, že v plné sestavě jsme schopni odehrát dobré zápasy i s těžkými soupeři. Zároveň motivace ukázat se by měla být v každém z nás.

Nadcházející volno pak už rozhodně přijde vhod. Doléčí se drobné šrámy a nemoci a poté budeme moci kvalitně potrénovat, abychom se připravili na další fázi sezony. Psychicky byla série proher určitě náročná, nicméně ve chvíli, kdy nám vypadne pár stěžejních hráčů, je to bohužel realita. Ale myslím, že už několik zápasů před Maloměřicemi jsme dokázali, že házenou hrát umíme, což nám vlilo pozitivní krev do žil.“