Strakoničtí loupili v Novém Veselí! Výhru trefil dvě sekundy před koncem Bičiště

Chance extraliga, play-out

Fantazie! Druhé vítězství o jediný gól v řadě vybojovali strakoničtí házenkáři. Ve 4. kole play-out Chance extraligy ve středu 5. dubna uspěli na hřišti Nového Veselí, které udolali 31:30 (15:12). Rozhodující gól dal dvě sekundy před koncem David Bičiště, když předtím byl v hlavní roli brankář Jindřich Mráz (stejně jako kolo předtím s Kopřivnicí).

Jihočeši tak zvýšili rozdíl na předposlední Maloměřice Brno znovu na pět bodů, soupeř má ale sehráno o utkání méně. Strakoničtí mají v 5. kole volný los, poté začnou odvety v nadstavbě.

Tým od Otavy začal v Novém Veselí, kterému už o nic nejde, odvážně a od začátku byl ve vedení. Ve 22. minutě vedl už o čtyři branky (12:8), když pětiminutový úsek vyhrál 5:1. Domácí se ale přesto dokázali dotáhnout na gól, jenže v poslední minutě a půl, která zbývala do přestávky, dvakrát inkasovali.

Po změně stran patřilo úvodních deset minut soupeři, který tak na začátku 41. minuty skóre otočil a rázem vedl 19:18. Chvíli poté dokonce 22:19, ovšem tři góly během dvou minut hostů znamenaly ve 47. minutě smírný stav 22:22. Mužstvo z Vysočiny však odpovědělo stejně, tříbrankovou sérií, a v 52. minutě byl jeho náskok už čtyřgólový (28:24).

Stejné manko platilo ještě v 54. minutě, pak však hosté vsítili během čtyř minut čtyři góly a dvě minuty před konečným hvizdem bylo znovu srovnáno – 29:29. Domácí šli opět do vedení, vyrovnal Ondřej Sedláček na začátku poslední minuty. A ta nabídla opravdové drama. Novoveselští měli útok, 29 sekund před sirénou si vzali time-out. Při následném zakončení dostal gólman Jindřich Mráz míčem do hlavy a domácí Luboš Bartůněk za to vyfasoval dvě minuty. To zbývalo do konce 13 vteřin.

Strakoničtí tak měli kromě poslední šance zaútočit ještě převahu jednoho hráče v poli. Situaci dohráli na Davida Bičištěho, který mířil přesně a dvě sekundy před závěrečným hvizdem rozhodl o dvou bodech pro svůj tým. Tím, kdo ale táhl Jihočechy v zápase především, byl Ondřej Sedláček, autor 11 branek.

FAKTA

Chance extraliga, play-out – 4. kolo: TJ Sokol Nové Veselí – HBC JVP Strakonice 1921 30:31 (12:15). Branky: Halíček 7 (5), Tomášek 6, Krejz 5, Bendicsek 4, Štěpán, Melichar, Hajko, Gregorovič 2 – Sedláček 11, Fencl 5, Kaplan, A. Nejdl, Bičiště 3, Němec 2 (2), Nový 2, Krejčí, Wildt 1. Rozhodčí: Fialová, Sovová. Vyloučení: 3:3. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 5:2. Diváků: 135. Výsledek dalšího utkání: Kopřivnice – Maloměřice Brno 39:27. Volno měly Hranice.