Strakoničtí na závěr sezony prohráli, jarní domácí neporazitelnost ukončil Jičín

Chance extraliga

Jarní domácí neporazitelnost házenkářů Strakonic skončila. V jejich posledním utkání sezony úspěšnou bodovou sérii v sobotu 27. dubna utnul Jičín. V 9. kole play-out Chance extraligy podlehli Jihočeši neoblíbenému soupeři 28:32 (16:14). Ročník 2023/2024 tak zakončili s celkovým ziskem 15 bodů. Záchranu v nejvyšší soutěži měli jistou už v předstihu. V závěrečném 10. kole nadstavby mají Strakoničtí volný los.

Domácím ani hostům už v utkání o nic nešlo, soupeř ale k Otavě rozhodně nepřijel jen na výlet. Do zápasu vstoupil razantně a v 6. minutě vedl už 5:1, chvíli nato zvýšil rozdíl ve skóre na pět branek. Strakonickým dělalo problém přejít přes postavenou obranu Jičínských, ale postupně se jim to začalo dařit. Pomalu stahovali manko, které ve 23. minutě ještě bylo čtyři branky (stav 9:13), ale do přestávky se hosté prosadili už jen jednou, naopak domácí skórovali sedmkrát, takže rázem vedli v půli o dva góly.

Po změně stran zvýšili vedení na 19:16, ale soupeř během chvíle třemi přesnými zásahy srovnal. Ve 43. minutě Strakoničtí odskočili na 22:20, aby za necelé tři minuty prohrávali 22:23. Vyrovnaný stav naposledy platil v 52. minutě (26:26), závěr patřil hostům. Ti se dostali na rozdíl dvou branek, Jihočeši se dotáhli dvakrát na rozdíl jediné trefy, ale úplný závěr patřil Jičínu, který třemi brankami odskočil a dal výsledku konečnou podobu.

Strakoničtí tak Jičín neporazili ani ve čtvrtém vzájemném utkání v sezoně. V duelu se nedařilo střelcům sedmiček, kralovali brankáři. Domácí Jindřich Mráz zneškodnil tři ze čtyř (inkasoval až ze čtvrtého pokusu), jeho spoluhráči proměnili ze tří sedmimetrových hodů jediný (úspěšný byl Ondřej Sedláček).

Chance extraliga, play-out – 9. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – O2xyworld HBC Jičín 28:32 (16:14). Branky: Sedláček 7 (1), Bičiště 7, Němec 5, M. Nejdl 4, Krejčí 2, Bernhard, Zdychynec, Mošovský 1 – Doškář 10, M. Hájek 4, Rychna, Ježek, A. Dolejší 3, Ženatý, Matouš, Pekař 2, Kastner 1 (1), Knittl, Drbohlav 1. Rozhodčí: Beňuš, Uhlíř. Vyloučení: 3:4. ŽK: 0:1. Góly ze sedmiček: 1:1. Diváků: 320. Nejlepší hráči utkání: Sedláček – Doškář. Výsledek dalšího utkání: Hranice – Nové Veselí (21:25). Volno měly Maloměřice Brno.