Strakoničtí podruhé v sezoně ochutnali vítězství. Doma zdolali poslední Hranice

Chance extraliga

Zvládli to! Šestizápasové čekání strakonických házenkářů na bodový zisk je u konce. Utkání pravdy proti posledním Hranicím zvládli vítězně, když soupeře v 11. kole Chance extraligy doma v sobotu 5. listopadu zdolali 31:29 (15:13). Na kontě mají díky tomu pět bodů a opustili tak předposlední 13. místo. Posunuli se na 12. příčku před Maloměřice, na které mají k dobru bod. S tímto soupeřem uzavřou první polovinu základní části, ještě předtím ale zamíří do Zubří.

Jak Strakonice, tak Hranice měly ve vzájemném souboji stejnou motivaci, navíc okořeněnou květnovou barážovou bitvou o účast v nejvyšší soutěži, která dopadla lépe pro Jihočechy. Domácí chtěli konečně ukončit černou sérii porážek, kdy především poslední tři duely skončily debaklem. Navíc se potýkají s koncovkou. Hranice dosud nebodovaly a na jihu Čech cítily šanci.

Vstup do zápasu měli hosté lepší, tahali za delší konec a stále byli ve vedení. Strakoničtí ho poprvé okusili až v 17. minutě (9:8), ale poté inkasovali čtyřikrát v řadě, takže ve 23. minutě byl stav 9:12. Jenže do přestávky pak dokázali vsítit šest branek, naopak soupeř jedinou. A tak šli do kabin domácí s nadějným dvoubrankovým vedením.

Brzy po změně stran Jihočeši utekli až na rozdíl pěti branek a byli v laufu. Ve 40. minutě vedli 22:17, další úsek zápasu patřil soupeři. Do hry se vrátil třemi góly v řadě a ve 47. minutě už ztrácel jen jeden gól (23:22). Za tohoto stavu navíc nevyužil šanci k vyrovnání, a tak v dalších necelých čtyřech minutách Strakoničtí zaznamenali čtyři góly a dostali pouze jeden – 27:23. Šest minut před závěrečným hvizdem se jejich náskok znovu vyšplhal na pět branek (29:24), což se ukázalo jako rozhodující. Hosté ve zbytku duelu nasázeli pět branek (jednu ze sedmičky po čase už za jasného stavu), mužstvo od Otavy pouze dvě. Bylo to ale dáno vědomím si náskoku a mírným polevením.

Jinak celý strakonický tým podal koncentrovaný a bojovný výkon, všichni hráči dali do utkání maximální nasazení. Dřeli a vyvarovali se většího množství technických chyb. Navíc se jim konečně dařilo v koncovce, v níž exceloval pivot Martin Nový. Dal devět branek a zařídil čtyři sedmičky. Využité sedmimetrové hody byly dalším důležitým faktorem vítězství, protože v předešlých duelech byly naopak kamenem úrazu a trápením. Tentokrát ale Eduard Wildt všech pět suverénně proměnil a přispěl tak k důležitému zisku dvou bodů.

Chance extraliga – 11. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – TJ Cement Hranice 31:29 (15:13). Branky: Nový 9, Wildt 8 (5), Fencl 5, Bičiště 3, Pek, Krejčí 2, M. Nejdl, Baierling 1 – Halama 6 (2), Andrš, Dořičák, Fulneček, Dolák 5, Zamarski 2, Piwko 1. Rozhodčí: Blanár, Opava. Vyloučení: 5:4. ŽK: 1:2. Góly ze sedmiček: 5:2. Diváků: 300. Nejlepší hráči utkání: Pek – Andrš.

Další výsledky: Dukla Praha – Karviná 30:29, Talent tým Plzeňského kraje – Maloměřice Brno 37:21, Nové Veselí – Kopřivnice 26:23, Frýdek-Místek – Lovosice 29:39, Jičín – SKKP Brno 29:26, Prešov – Zubří (odloženo).