Strakoničtí v posledním domácím utkání deklasovali soupeře o 12 gólů

I. liga mužů

První i poslední podzimní domácí vystoupení strakonického áčka mužů mělo jedno společné – dvanáctibrankový rozdíl ve skóre. Svěřenci trenéra Michala Zbírala v 10. kole první ligy potvrdili předešlé suverénní výsledky na svém hřišti a v sobotu 30. listopadu deklasovali pátý Dvůr Králové 33:21 (15:8). Dva body byly povinností, ale i tak si spravili chuť po minulé prohře ve Zlíně, který následně podlehl venku Sokolu Vršovice o gól (23:24) a naladili se příjemně na poslední duel první poloviny soutěže ve Velké Bystřici.

Strakoničtí měli proti Dvoru Králové zápas od začátku jasně ve svých rukách, bylo jasné, kdo vyhraje a šlo jen o gólový rozdíl. Hosté začali duel nastřelením tyče a domácí neproměněnou sedmičkou Jana Kačína. V 5. minutě už ale vedli 3:0, po čtvrthodině hry 7:2 a ve 20. minutě už 10:2. Obrana pracovala výborně a dařily se i rychlé protiútoky. Ve zbylém čase prvního dějství se soupeř střelecky probudil a manko stáhl na poločasových sedm gólů.

Také druhý poločas domácí mužstvo odstartovalo nevyužitým sedmimetrovým hodem, tentokrát v podaní Ondřeje Landsingera. Ten si to však v dalším průběhu vynahradil. Byli to tedy hosté, kdo dal první gól, ale na ten odpověděl domácí kapitán Martin Mošovský svojí tradiční zadovkou na 16:9 a postupně bylo na hřišti víceméně jen jedno družstvo.

Odpovídal tomu obraz hry, ale Strakonickým se nedařilo dlouho odskočit na vyšší rozdíl. Až v 52. minutě Adam Nejdl propálil gólmana Martina Babčaníka a bylo to o deset (28:18). Následně domácí odskočili na 31:19 po trefě Landsingera, jenže soupeř dvěma trefami snížil a až v posledních dvou minutách Jihočeši po trefách Filipa Lukeše a Tomáše Samka výsledek zpět navýšili. V brance se tentokrát prostřídala dvojice Filip Kaiser (1. poločas) a Martin Smolej (2. poločas).

V posledním podzimním utkání jedou Strakonice v sobotu 7. prosince do Velké Bystřice, kde před rokem prohráli. Duel se hraje v den jejich Házenkářského plesu.

I. liga mužů – 10. kolo: HBC Strakonice 1921 – 1.HK Dvůr Králové 33:21 (15:8). Branky: Mošovský 6 (4), Krejčí 6, Kačín 4 (1), Zdychynec, O. Landsinger 4, A. Nejdl 3, Pek 2, F. Lukeš, Fencl, Marienka, Samek 1 – L. Picha 8, Pavelka, Voňka 3, Etrich 2 (1), M. Picha, Jakub Kirschbaum, Šturm, Jan Kirschbaum, Šeba 1. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Vyloučení: 4:1. ŽK: 2:3. Góly ze sedmiček: 5:1. Diváků: 260. Nejlepší hráči utkání: Krejčí – Pavelka.