Strakoničtí v premiéře prohráli v Karviné o 13 gólů, druhá půle ale byla příslibem

Chance extraliga mužů

Mohli jen překvapit, do úvodního utkání nového ročníku Chance extraligy šli strakoničtí házenkáři bez větších očekávání. Narazili totiž na úřadujícího mistra republiky z Karviné, navíc na jeho hřišti. Soupeř tak byl v roli jasného favorita a cokoliv jiného než jeho jasné vítězství by bylo překvapením. Které se nezrodilo. Jihočeši v sobotu 3. září podlehli Slezanům rozdílem 13 branek 25:38 (11:21).

Karvinští nenechali nikoho na pochybách, jak si proti nováčkovi povedou. Už po pěti minutách vedli 5:1 a rozdíl ve skóre stále navyšovali. Do přestávky byl už desetibrankový. I když hosté se statečně drželi. Ve druhé půli byli domácím ještě vyrovnanějším soupeřem, celých šestadvacet minut se jejich manko stále pohybovalo na deseti gólech. Až v samém závěru Karviná třemi trefami v řadě vedení navýšila a Strakoničtí už nenašli odpověď.

Druhý poločas vypadal tak, jak chceme hrát, jak se chceme prezentovat. Od druhé půle se můžeme odrazit do dalších zápasů.

Komentář kapitána Tomáše Peka: „První poločas pro nás byl křest ohněm, chtěli jsme si vyzkoušet atmosféru extraligy. Možná jsme byli až zbytečně nervózní. Šli jsme do toho sice po hlavě, ale pořád jsme měli v mysli to, že hrajeme v Karviné. Do druhé půle jsme si řekli, že nemáme co ztratit a že se pokusíme desetibrankové manko stáhnout. Což se nepodařilo, ale průběh byl dobrý a od toho se musíme odrazit. Druhý poločas vypadal tak, jak chceme hrát, jak se chceme prezentovat. Od druhé půle se můžeme odrazit do dalších zápasů, ale děláme zbytečné chyby a zbrkle se rozhodujeme. Věřím však, že to bude jen lepší. Výborný výkon podal Ondra Sedláček! Myslím, že patří do extraligy. Klobouk dolů před ním, byl to jeho první zápas s námi, ale podal fantastický výkon. Jsem rád, že s námi může hrát a bude to jen plus, zvlášť až se spolu sehrajeme. Je to pro nás obrovská posila a alternativa za Martina Říhu, který za nás hrál loni v první lize.“

Chance extraliga mužů – 1. kolo: HCB Karviná – HBC JVP Strakonice 1921 38:25 (21:11). Branky: Fulnek 9 (1), Plaček 6, Skalický 4 (1), Široký 4, Patzel 3 (1), Ptáčník, Čadra 3, Užek 2, Harabiš 1 (1), Mokroš, Pelák, Nantl 1 – Sedláček 5, Fencl, Bičiště 4, Wildt 3 (3), Kaplan, Landsinger 3, Pek, Baierling, Krejčí 1. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Vyloučení: 4:6. ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (46. Nantl). Góly ze sedmiček: 4:3. Diváků: 752.

Ostatní výsledky: Maloměřice Brno – Hranice 26:22, Kopřivnice – Prešov 24:30, Zubří – Jičín 33:26, Lovosice – Talent Plzeň 32:38, SKKP Brno – Dukla Praha 32:24, Frýdek-Místek – Nové Veselí 31:28.