Strakoničtí vyhráli v Maloměřicích první půli, nakonec odjeli s porážkou o dva góly

Chance extraliga

Dobře rozehraný zápas k úspěšnému konci nedotáhli. Strakoničtí házenkáři nenavázali na středeční domácí vítězství nad Hranicemi (31:22) v úvodním kole play-out, v sobotu 23. března podlehli posledním Maloměřicím Brno na jejich hřišti 27:29 (15:13). Soupeř se na ně tak dotáhl na tři body. Jihočeši nadále čekají na první bodový zisk z venku, všechny body získali doma. Brňanům podlehli i na podzim v základní části, a to smolně 25:26.

První poločas byl jako na houpačce. Domácí vedli 4:3, aby za chvíli prohrávali 4:6, načež v 16. minutě už zase vedli 8:7. Jenže potom se ke slovu znovu dostali hosté a šli do vedení 10:8. Ve 27. minutě Strakoničtí poprvé odskočili na rozdíl tří branek (stav 11:14), o minutu později to bylo 12:15, v poslední minutě prvního dějství ale ještě Moravané snížili.

Vstup do druhé půle Jihočechům vůbec nevyšel. Domácím stačili tři minuty k tomu, aby skóre překlopili na svoji stranu a odskočili následně na rozdíl dvou branek. Strakoničtí pokaždé snížili a ve 42. minutě vyrovnali (21:21). V dalším průběhu byli Brňané vždy o gól vpředu a hosté dorovnávali.

Do vedení je mohl poslat Martin Němec ve 49. minutě za stavu 24:24, jenže sedmičku neproměnil, což se ukázalo jako klíčový moment. Tým od Otavy totiž musel nadále dotahovat náskok soupeře, který v 56. minutě odskočil na 28:26. V poslední minutě zápasu pak zvýšil na 29:26 a definitivně rozhodl o svém vítězství, gól Martina Mošovského pár sekund nato znamenal jen kosmetickou úpravu skóre.

Chance extraliga, play-out – 2. kolo: SHC Maloměřice Brno – HBC JVP Strakonice 1921 29:27 (13:15). Branky: Mucha 8, Gábriš 5, Ipser 4, Drásal 3 (3), Škalda, Kachlík 3, Vaněk 2, Hlavenka 1 – Němec 8 (2), Bičiště 8, Sedláček 5, Mošovský 3 (1), Landsinger 2, Krejčí 1. Rozhodčí: Králíček, Letev. Vyloučení: 4:6. Bez ŽK. ČK: 1:0 (52. Kachlík). Góly ze sedmiček: 3:3. Diváků: 146. Výsledek dalšího utkání: Nové Veselí – Jičín 30:36. Volno měly Hranice.