Strakoničtí vysoko prohráli v Novém Veselí, soupeř byl lepší o 13 branek

Chance extraliga

S jistotou záchrany v nejvyšší soutěži cestovali k předposlednímu utkání v sezoně strakoničtí házenkáři. V sobotu 20. dubna se v rámci 8. kola play-out Chance extraligy představili v Novém Veselí, kde utrpěli vysokou porážku 23:36 (12:20). Se soupeřem tak v sezoně mají vyrovnanou bilanci dvě vítězství – dvě porážky.

Jihočeši drželi krok jen necelých deset minut, do stavu 6:5. Poté domácí odskočili na 9:5 a do 18. minuty už na 13:6. Pět minut nato vedl soupeř už o osm branek a tento rozdíl zůstal až do přestávky. Brzy po změně stran Nové Veselí zvýšilo náskok na deset branek, v závěru zápasu se dostalo na 13 gólů a toto manko už hosté nestáhli.

Tečku za sezonou udělají Strakoničtí v sobotu 27. dubna, kdy v 17 hodin přivítají Jičín, lídra nadstavbové skupiny. V aktuálním ročníku s ním  třikrát prohráli. V posledním kole play-out pak má mužstvo od Otavy volný los.

Chance extraliga, play-out – 8. kolo: TJ Sokol Nové Veselí – HBC JVP Strakonice 1921 36:23 (20:12). Branky: Halíček 8, Popela 7 (4), Navrátil 5, Jochman, Ogoun 4, Krejz 3, Flajsar, Miroslav Štohanzl 2, Melichar 1 – Bičiště, Sedláček 5, Wildt 4, Němec 3, Zdychynec, F. Lukeš, Brůha 2. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Vyloučení: 2:3. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 4:0. Diváků: 120. Výsledek dalšího utkání: Maloměřice Brno – Hranice 35:24. Volno měl Jičín.