„Straky“ tentokrát neloupily. Lovci si na ně počíhali a nedali jim šanci

Konec v poháru! Debaklem pro strakonické házenkáře skončilo středeční utkání osmifinále Českého poháru, když na hřišti Lovosic podlehli vysoko 20:37 (8:21).

Zápas byl od začátku jasnou záležitostí domácích Lovců. Ti na Jihočechy vlétli se vší parádou a už po necelých dvaceti minutách vedli rozdílem deseti branek. Do poločasu svůj náskok ještě navýšili až na 13 gólů. Po obrátce Lovosice pokračovaly v tempu, které nastavily a Strakonické jednoznačně přehrávaly, což dokládá konečný rozdíl ve skóre.

„Hráli převážně mladí kluci z lavičky. Hráči ze základní sestavy zasáhli do zápasu vždy jednotlivě,“ upřesnil předseda oddílu Miroslav Vávra. Trenér Roman Marienka pojal utkání tak, že dal příležitost právě nevytíženým hráčům, aby nabrali zkušenosti. „Mladíci si tak z duelu proti zkušenému extraligistovi odvezli cenné zkušenosti,“ dodal Miroslav Vávra. Tým navíc nechtěl riskovat případné zranění.

Kdo podle předsedy oddílu snesl přísnější měřítko, byli výborný Ondřej Landsinger a brankář Jindřich Mráz. Strakoničtí takticky pošetřili základní sestavu na nadcházející extraligový zápas proti Talentu Plzeň, který se u Otavy hraje v sobotu 18. listopadu od 18 hodin.

Fakta

Český pohár – osmifinále: Lovosice – Strakonice 37:20 (21:8). Branky: Sýkora 11 (1), Malý 7 (2), Kalík 6, Barth, Prokop 3, Klimt 2 (1), Jelínek 2, Karlovec 1 (1), Landa, Konárik 1 – Landsinger 5 (2), A. Nejdl, Tockstein 3, Schwarz, Zbíral 2, Zdychynec, T. Nejdl, Vrchlavský, Chvosta, Samek 1. Rozhodčí: Hájek, Nezbeda. Vyloučení: 3:2. ŽK: 3:2. Góly ze sedmiček: 5:2. Diváků: 386.