Střelecké hody! Béčko mužů si smlslo venku na Dolní Cerekvi, nasázelo jí 50 gólů

II. liga mužů

V exhibici proměnilo béčko strakonických házenkářů zápas 21. kola druhé ligy v Dolní Cerekvi. Soupeři, který je v tabulce třetí od konce na deváté příčce, v sobotu 22. dubna nadělilo 50 (!) branek. Připsalo si tak bezproblémovou a drtivou výhru 50:31 (25:11) a v tabulce zůstalo před posledním kolem třetí.

Základ jasného vítězství položili Jihočeši hned v prvním poločase, kdy se postarali o polovinu všech vstřelených gólů. V samém úvodu sice vedli domácí, ale ze stavu 5:5 v 6. minutě udělali hosté za další čtyři minuty 5:10. Svůj náskok pak postupně navyšovali, soupeři dovolili skórovat jen ojediněle mezi svojí gólovou šňůrou.

Ve druhém dějství už byla Dolní Cerekev vyrovnanějším soupeřem, prohrála ho jen o pět branek. Jihočeši se dostali po přestávce na maximálně devatenáctigólový rozdíl, domácí ho ale stahovali. Až těsně před koncem vzrostlo jejich manko na rovných dvacet branek (stav 30:50 půl minuty před závěrečným hvizdem), Strakoničtí náskok ale neudrželi, pět sekund před sirénou se soupeř prosadil ještě ze sedmičky.

Komentář hráče Martina Mošovského: „Soupeř se držel jen v samém úvodu, potom jsme však zápas vzali do svých rukou. Poločas skončil naším jasným vítězstvím. Řekli jsme si o přestávce, že bychom mohli zkusit dát padesát gólů. Polevili jsme ale v obraně, brankáři to s námi tedy měli těžké. Proto dal soupeř tolik gólů. Každopádně domácí jsme přehrávali jednoduchými věcmi, druhý poločas byl v exhibičním duchu. Důležité bylo dát jen 50 gólů, což se nakonec povedlo Tomáši Samkovi půl minuty před koncem.“

II. liga mužů – 21. kolo: Dolní Cerekev – Strakonice B 31:50 (11:25). Branky: Viktorin 11 (3) – Zdychynec, Joza 10, Samek 9, Mošovský 7 (1), Michal Tíkal, K. Lukeš 4, Klimeš 3, Koudelka 2, Miklas 1. Rozhodčí: J. Švadlena, R. Švadlena. Vyloučení: 2:4. Bez ŽK. ČK: 0:1 (60. Miklas za 3 vyloučení). Góly ze sedmiček: 3:1. Diváků: 52.