Tomáš Nejdl a Adam Nejdl budou hrát v první přípravě proti sobě

Příprava mužů

Dva týdny poté, co strakoničtí muži zahájili přípravu na novou sezonu, je čeká první přípravné utkání. V pátek 31. července se od 18.30 hodin představí v Plzni proti extraligovému Talentu (utkání bylo v den konání ZRUŠENO). Půjde o pikantní souboj nejen proto, že řada hráčů ze západu Čech u Otavy působí, ale hlavně proto, že v dresu Talentu nastoupí proti „svým“ Tomáš Nejdl.

Ten uplynulé dvě sezony strávil v Plzni, pro nadcházející ročník se ale vrátil do rodných Strakonic, s nimiž má za cíl postoupit do nejvyšší soutěže. Hrát však bude současně i extraligu za Plzeň. V pátečním klání se tak postaví nikoli po bok svého bratra Adama, ale proti němu jako soupeř.

Další herní prověrkou pro áčko bude od 14. do 16. srpna turnaj v Novém Veselí s kvalitním obsazením. Zúčastní se ho dále domácí extraligisté – Nové Veselí, Frýdek-Místek, KP Brno a dva týmy z Maďarska, z nichž jeden bude Veszprém, druhý je v jednání.

Pár dní nato mužstvo zamíří na soustředění do Lázní Kynžvart, kde bude od středy 19. do neděle 23. srpna. Zde odehraje další dva přípravné duely proti soupeřům z Německa, jedním z nich bude Plauen, v němž působí David Zbíral. Trenér Michal Zbíral chce celkově soustředění pojmout především herně, fyzičku hráči nabírají v domácích podmínkách.