Tomáš Nejdl si zapíše první účast v národním A-týmu, níže odkaz na sledování zápasu on-line

Kombinovaná sestava i prověrka v podobě dvojzápasu. Mužskou reprezentaci čeká po vánočních svátcích poslední kemp v roce 2022, sestavu přitom tvoří pouze čtyři hráči ze zahraničních lig. Trenér Xavier Sabate chce dát prostor házenkářům z nejvyšší české soutěže a prověřit je na mezinárodní úrovni.

Národní tým má před březnovými kvalifikačními duely s Islandem pořádně nabitý program. První z kempů, který se bude konat ještě v roce 2022, se uskuteční od 26. do 30. prosince. Kádr se sejde v Brně, posléze odletí ke dvěma duelům do Lotyšska.

Prostor dostanou hráči z Chance Extraligy, ze zahraničních soutěží budou k dispozici Petr Šlachta, Jan Blecha a gólmani Šimon Mizera s Janem Hrdličkou.

Český výběr se po setkání v Brně přesune do lotyšské Rigy, kde odehraje dvě utkání:

středa 28. prosince: Lotyšsko – Česko (19:00) sledovat zde
čtvrtek 29. prosince: Lotyšsko – Česko (18:00)

„Na tomto tréninkovém kempu bude mix hráčů, kteří se obvykle objevují v národním týmu, ale také noví hráči, které sleduji a chci je vidět,“ poukazuje na soupisku pro dvojutkání s pobaltským celkem trenér Xavier Sabate.

Reprezentační kouč tentokrát nominoval primárně hráče z Chance Extraligy. „Chceme vidět, jak hrají, ukázat jim systém, aby viděli, že je stále možnost se do reprezentace dostat. Je důležité říct, že všichni mají do národního týmu dveře otevřené. Myslím si, že je to zdravá konkurence, která pomáhá ke zlepšování se,“ komentuje Sabate, který i z důvodu vysoké marodky povolal několik nováčků.

Tomáš Nejdl na „domácí“ střídačce při mistrovském utkání HBC-Talent Plzeň

První účast v národním A-týmu si tak zapíší Pavel Chotěborský, Jiří Gregorovič, Martin Kocich, Jakub Rumian, Pavel Bajer, Tomáš Nejdl a Daniel Bláha. Ten je vůbec nejmladší v celé nominaci, plzeňská spojka během kempu oslaví teprve 17. narozeniny.

Další kemp čeká české házenkáře na začátku ledna. Národní tým zamíří do Francie, kde dojde ke konfrontaci s Egyptem, Francií a Nizozemskem. „Jedná se o zápasy s týmy ze světové špičky. Bude to pro nás dobrý test. Uvidíme několik hráčů. Také zjistíme, jaké máme kvality v porovnání s týmy, které budou hrát v lednu mistrovství světa,“ zmiňuje kouč.

Nominace na prosincový přípravný kemp v Brně a Lotyšsku:

Brankáři: Šimon Mizera (Elverum Handball, NOR), Jan Hrdlička (MKS Kalisz, POL)

Pravá křídla: Denis Harabiš (HCB Karviná), Pavel Bajer (HC ROBE Zubří)

Pravé spojky: Adam Tomášek (TJ Sokol Nové Veselí), Jakub Rumian (HC Dukla Praha)

Střední spojky: Martin Březina (HC Dukla Praha), Jakub Douda (Talent tým Plzeňského kraje), Martin Kocich (SKKP Handball Brno)

Levé spojky:  Jaroslav Trkovský (HK FCC Město Lovosice), Tomáš Nejdl (Talent tým Plzeňského kraje), Daniel Bláha (Talent tým Plzeňského kraje)

Levá křídla: Jan Blecha (EHV Aue, Německo), Pavel Chotěborský (HK FCC Město Lovosice)

Pivoti: Daniel Režnický (Talent tým Plzeňského kraje), Jiří Gregorovič (TJ Sokol Nové Veselí), Petr Šlachta (EHV Aue, Německo)

Nominace