Tomáš Pek před odvetou s Hranicemi: Musíme ze sebe shodit hlavně nervozitu

Baráž o extraligu mužů

Buď, anebo! Úspěch, nebo neúspěch! Radost, nebo smutek! Zápas roku před sebou mají házenkáři Strakonic. Rozhodne o tom, jestli sezona bude hodnocena jako úspěšná, nebo neúspěšná. V sobotu 21. května mužstvo od 17 hodin na domácím hřišti čeká odveta baráže o extraligu proti Hranicím. Z prvního utkání vyšli Jihočeši jako poražení, ale jen těsně (21:22). Takže do odvety jsou šance stále vyrovnané.

Tomáš Pek, jedna ze stálic a opor strakonického týmu, vidí poslední zápas sezony pozitivně. „Myslím, že výsledek z Hranic je pro nás lepší, než kdybychom tam třeba vyhráli o dva góly. Psychicky totiž budeme teď vědět, že musíme hrát od samého začátku naplno a současně do toho dát ještě víc, než jsme předvedli v Hranicích ve druhém poločase,“ prohlásil.

Klíčové podle něj bude, aby ze sebe všichni hráči co nejvíce shodili nervozitu a tíhu zápasu. „To bude hlavní stavební kámen,“ zdůraznil. Dále zmínil, že tým musí hrát jinak v obraně a nesmí se dopouštět chyb, které dělal. „A určitě pohyb! Musíme hrát rychleji a víc rotovat sestavu, nenechat hráče utavit, ale víc střídat,“ poznamenal Tomáš Pek. „Směrem dopředu musíme také zrychlit, na postavenou obranu soupeře se nám nedařilo. Hráli jsme vestoje, což nechceme. Hlavně jsme tak nikdy nehráli. Tohle musíme změnit a vrátit se k tomu, co nám fungovalo celou sezonu,“ konstatoval.

„Myslím, že výsledek z Hranic je pro nás lepší, než kdybychom tam třeba vyhráli o dva góly. Psychicky totiž budeme teď vědět, že musíme hrát od samého začátku naplno a současně do toho dát ještě víc, než jsme předvedli v Hranicích ve druhém poločase.“

Hranice Tomáše Peka nepřekvapily vůbec ničím. „Viděli jsme několik jejich zápasů, věděli jsme, kdo proti nám nastoupí. Soupeř hrál to svoje, věděli jsme, co nás čeká. Svědčí o tom i 22 inkasovaných gólů, což je venku dobrý počin. Jen mě možná překvapilo, že domácí hráči působili odevzdanějším dojmem. Jako by je zápas příliš nebral,“ popsal Tomáš Pek.

Na co budou Strakoničtí v odvetě spoléhat, to je domácí prostředí a s tím spojená mohutná podpora fanoušků. Tomáš Pek tento fakt vnímá dvousečně. „Je to pro nás velká zodpovědnost, všichni víme, o co se hraje. Máme skvělé fanoušky, teď přijde určitě víc diváků, což je pro nás plus. Ale musíme setřást nervozitu, která určitě bude,“ vysvětlil. Rozhodovat podle něj bude to, kdo udělá méně technických chyb a kdo si vše lépe srovná v hlavě a bude hrát klidnějším způsobem. „Doma neprohráváme, ztratili jsme jen jednou remízou. Věřím, že tuto bilanci potvrdíme,“ uzavřel Tomáš Pek.