Trenér Marienka: Euforií jsme dokázali smazat letitou zkušenost Zubří

Strakoničtí házenkáři začali jarní část extraligy skvěle, v sobotu 3. února doma porazili druhé Zubří 29:26 (13:16). Takto zápas zhodnotili aktéři.

Roman Marienka st., trenér Strakonic

Věřili jsme si! Vím, že pokud se dokážeme vyvarovat školáckých chyb, jsme schopni hrát vyrovnané zápasy. Ukázali jsme to už na podzim v Zubří. To nám pomohlo do odvety, kdy jsme spoléhali na domácí prostředí a že s dobrým výkonem můžeme uspět. Rozhodujícím okamžikem byl náš obrat, kdy jsme z pětigólového manka udělali jednogólové vedení. Hlavní faktor v utkání byl ale výkon brankáře Jakuba Jareše. A zmínit musím i úspěšné střídání našich gólmanů na sedmičky, kdy Jindra Mráz inkasoval ze tří pokusů jen jednou. Hráli jsme ve velké euforii, díky které jsme dokázali smazat letitou zkušenost hráčů Zubří. Ve vítězství jsem uvěřil, když Martin Mošovský v závěru proměnil sedmičku.

Andrej Titkov, trenér Zubří

Zlom v utkání přišel v desáté minutě druhé půle, kdy domácí otočili nepříznivý stav. Myslím, že tento okamžik nás psychicky zlomil. Strakonice hrály dobře už v prvním utkání u nás, takže jsme je v žádném případě nepodcenili. Je to kvalitní mužstvo, které je dlouho pohromadě a má natrénováno. Bylo spíše překvapením, že v první půli domácí udělali třináct technických chyb.

Jakub Jareš, nejlepší hráč Strakonic

Když se Zubří dostalo do vedení o pět branek, moc dobře nám nebylo. Ale diváci nás hnali dopředu, povedlo se nám vstřelit pár laciných gólů a bylo vidět, že hráči soupeře byli v tu chvíli dole, čehož jsme my maximálně využili. Byl to skvělý zápas, musím ale říci, že mě protivníci překvapili pestrostí a přesností střelby.

Jakub Douda, nejlepší hráč Zubří

Extraliga je letos vyrovnaná, ale z mého pohledu je to tak, že když jako druhý jedu na hřiště posledního, jedu si pro vítězství. Koncentrace však musí být stále maximální. Ukázalo se, že každý může všude prohrát. Asi nás uspokojilo vedení o pět gólů… Myslím, že jsme nic nepodcenili, ale přestalo se nám dařit v útoku, obrana nebyla tak agresivní a domácí se dostali zpátky do zápasu. V závěru jsme ještě vedli, ale neproměnili jsme trhák a sedmičku. Nevyužili jsme šance, to byl rozhodující faktor. Tím dalším byl výkon domácího gólmana.