Trenér Michal Zbíral po výhře v Hranicích: Fungovala nám obrana, to byl základ

Chance extraliga

První vítězství strakonických házenkářů v sezoně na hřišti soupeře přineslo výrazné přiblížení jistoty udržení v nejvyšší soutěži i pro příští ročník. Přímý sestup už týmu nehrozí, vyhnutí se baráži je rovněž blízko. To vše znamenal dvoubodový zisk v 6. kole play-out v Hranicích, kde Jihočeši v neděli 14. dubna vyhráli jednoznačně 35:23 (19:13).

Poslední už skončit nemohou, na předposlední Maloměřice Brno mají k dobru pět bodů, přičemž ve hře je jich šest. Minimálně remíza s nimi dá Strakonickým definitivu extraligy i pro sezonu 2024/2025. Duel v Hranicích zvládlo mužstvo na výbornou, vyrovnaná byla jen první dvacetiminutovka. Do přestávky si hosté vypracovali šestibrankový náskok, který po pauze navýšili. Jak utkání zhodnotil kouč?

Komentář trenéra Michala Zbírala: „Fungovala nám dobře obrana, to byl základ. Všichni, kteří byli na spojkách v obraně, hráli disciplinovaně, pozorně a s nasazením. Konečně jsme venku hráli s nasazením, jako umíme hrát doma. V defenzivě to bylo znát. Vyšel nám vstup do druhé půle, kdy jsme zagresivnili obranu a dávali jsme jednoduché góly z trháků. Hranice měly absence poměrně klíčových hráčů do ofenzivy, ale bojovaly i tak.

Teď nás čekají Maloměřice Brno a pro mě je absolutní cíl potvrdit doma výkonnost a ukázat, že jsme lepší. Chceme je porazit, žádné spoléhání na to, že nám stačí i bod. K zápasu budeme přistupovat stejně jako ke všem předešlým. Víme, jak je důležitý. Chceme si ale uhrát jistotu udržení co nejdřív, aby se nám ve zbytku sezony hrálo lehčeji a abychom si užili zápasy bez stresu. Díky tomu pak bude prostor, aby mohli dostat větší minutáž kluci ze širšího kádru a ukázali, jak se za rok posunuli.“