Trenér: Nedokázali jsme se vyrovnat s tvrdou obranou Hranických

Smutný rekord zaznamenali v 18. kole extraligy strakoničtí muži. Od soupeře inkasovali 40 gólů! V Hranicích podlehli v neděli 4. března 28:40 (12:21) a i ze třetího venkovního utkání na jaře tedy odjeli z prázdnou. V tabulce to znamená, že mají stále deset bodů a jsou předposlední.

Jak zhodnotil utkání trenér Roman Marienka?

„V Hranicích to byl asi náš nejhorší zápas. I když bych ho spíše řadil na roveň těm dvěma s Jičínem nebo s Karvinou… Pro mě však tenhle výsledek nehraje žádnou roli, ke konci jsme točili sestavu. Od 45. minuty, kdy jsme viděli, že s duelem nic neuděláme, jsme se rozhodovali, jestli něco změnit a hrát na korekci, nebo do toho jít s plným rizikem a něco vyzkoušet. Rozhodl jsem se pro to druhé.

Do utkání jsme vstoupili velmi špatně, srážely nás chyby v obraně a v útoku jsme dávali soupeři míč do rukou. Nehrajeme ani dobře přesilovky. A nedokázali jsme se vyrovnat s tvrdou obranou Hranických, ta naše naopak byla málo důrazná, což byl největší rozdíl. Víc než chyby v útoku nás srážela nekvalitní defenzivní práce, chyběl tlak do hráče a agresivita. Vpředu se toho klukům také moc nepovedlo. Navíc zápas nevyšel ani jednomu brankáři, což se ale může stát.

Nijak nás tohle utkání nepoznamenalo. Hráči, hlavně ti mladší, si alespoň uvědomí, že každá minuta na hřišti je jazýčkem na vahách. Hranice byly těžším soupeřem než Brno, proto bylo těžší se zápasem za nepříznivého stavu něco udělat. Určité drobné posuny směrem dopředu vidím u Adama Nejdla, dobře opět zahrál Tomáš Samek, který se na osmnáctiletého kluka se soutěží popasoval víc než dobře.“

STRABAG Rail extraliga – 18. kolo: TJ Cement Hranice – HBC Strakonice 1921 40:28 (21:12). Branky: Bechný 10 (1), Indrák 8, Magrla 6, Hub 5, Kozlovský 4, Tůma 3, Stržínek, Salvet, Mičola, Pernička 1 – T. Nejdl 6, Mošovský 5 (2), Matoušík, Samek 5, Pek, R. Marienka ml., Wildt 2, Krejčí 1. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Vyloučení: 3:3. ŽK: 3:3. Góly ze sedmiček: 1:2. Diváků: 100.