Tři inkasované góly ve vlastní přesilovce nastartovaly zkrat Strakonic se Zubřím

Chance extraliga

Vyrovnaná bitva, ovšem na konci byla porážka. Strakoničtí házenkáři v předposledním vystoupení v základní části Chance extraligy v sobotu 4. března doma nestačili na Zubří. Sousedovi v tabulce, na kterého měli z dvanáctého místa manko osm bodů, podlehli ve 25. kole nakonec o pět branek 28:33 (15:15). Na jejich postavení, bodovém zisku ani bodovém rozdílu s týmy pod nimi se tak nic nezměnilo.

Jihočeši šli do boje v plné sestavě (s už uzdraveným kapitánem Tomášem Pekem) posíleni o dvě vítězství z posledních tří zápasů. Zubří, které bojuje o play-off, však předvedlo kvalitní výkon a zejména tvrdou obranou dělalo domácím problémy. Strakoničtí si na začátku vypracovali dvoubrankový náskok, jenže přišla první neproměněná sedmička a následně bylo nejen srovnáno, ale vedení se ujal soupeř. Pak se týmy střídaly ve vedení, přičemž za stavu 11:11 ve 24. minutě domácí opět ze sedmičky neprostřelili hostujícího gólmana Jakuba Krupu a museli znovu dotahovat. Opět otočili, ale čtyři sekundy před poločasovou přestávkou soupeř vyrovnal ze sedmičky, potřetí se z ní nemýlil Tomáš Mičkal.

Po změně stran to opět bylo tahání o vedení a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Od stavu 19:20 na začátku 40. minuty se Jihočechům povedla tříbranková šňůra a ujali se tak během tří minut vedení 22:20. Vedli pak ještě 23:21 a naposledy 24:22 ve 45. minutě, když se několikrát zdálo, že by mohli náskok ještě navýšit. Jenže potom přišel zlomový okamžik.

V čase 45.06 dostal hostující trenér Peter Dávid dvouminutový trest (stále za stavu 24:22), pohroma však přišla na druhé straně. Domácí vlastní přesilovku absolutně nezvládli a inkasovali v ní tři branky! A aby toho nebylo málo, přišel vzápětí ještě čtvrtý gól v jejich síti, a to naopak v jejich oslabení. Takže na začátku 50. minuty byl stav rázem 24:26. Michal Krejčí snížil, jenže přišla další hořká tříminutová pasáž, v níž Strakoničtí obdrželi čtyři branky a prohrávali už 25:30.

Time out domácího kouče Michala Zbírala nepomohl, křeč a nemohoucnost jeho svěřenců v útoku pokračovala, výsledkem byly další dva přesné zásahy Zubřanů, kteří v 57. minutě vytáhli vedení na 32:25. Tři minuty před koncem snížil Adam Nejdl a následně za tvrdé zákroky hostující Lukáš Mořkovský vyfasoval trest 2+2 minuty a viděl červenou kartu za tři vyloučení. Ondřej Landsinger početní výhodu potrestal sice dvěma brankami, ale jen korigoval, přičemž poslední slovo měl hostující Ondřej Mika – 28:33.

Domácí hráči předvedli opět srdnatý výkon, ovšem zbytečné chyby, dvě neproměněné sedmičky a především pak dvě nezvládnuté pasáže ve druhé části druhé půle je stály naději na bodový zisk. V útoku se proti důrazné a dobře organizované obraně hostů někdy těžko prosazovali, občas chyběl ve hře nápad a moment překvapení.

Obnovenou premiéru ve strakonickém dresu si odbyl brankář Jan Misař, který přišel v zimě a zotavoval se po zranění. Mezi tyče si poprvé stoupl na konci úvodního poločasu, kdy čelil sedmičce, ze které inkasoval. Do hry se pak zapojil ve druhé polovině druhého dějství, k obratu ale nepomohl.

Chance extraliga – 25. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – HC ROBE Zubří 28:33 (15:15). Branky: Nový 6, Krejčí 5, Landsinger, Bičiště 4, Sedláček 3 (2), A. Nejdl, Němec 2, Kaplan, Pek 1 – Mičkal 9 (5), Mořkovský 9, Havran, Mazurek, Šišák 3, Mika 2, Kyryljuk, Bajer, Třeštík, Mizera 1. Rozhodčí: Hájek, Kozler. Vyloučení: 5:9. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (58. Mořkovský za 3 vyloučení). Góly ze sedmiček: 2:5. Diváků: 302. Nejlepší hráči utkání: Krejčí – Mička.

Další výsledky: Nové Veselí – Lovosice 26:27, Talent tým Plzeňského kraje – Karviná 36:26, Hranice – Jičín 24:32, Prešov – Maloměřice Brno 30:24, Frýdek-Místek – SKKP Brno 27:29, Dukla Praha – Kopřivnice 40:37. Dohrávka 22. kola: Karviná – Frýdek-Místek 35:27.