Trojitá stopa strakonické házené v mládežnické reprezentaci

Reprezentace

Strakonická házená a reprezentace. Toto spojení se momentálně týká trojice hráček. Barbora Plojharová se ještě před vánočními svátky s českým týmem ročníku 2004 zúčastnila Turnaje olympijských nadějí v Polsku, kde odehrála tři zápasy a připsala si v součtu pět gólů. Češky podlehly Maďarsku 23:42, Polsku 24:26 a porazily Slovensko 29:22.

Dále reprezentační atmosféru zakusí Veronika Vávrová a Eva Kordíková (obě ročník 2005), které v polovině ledna pojedou do Nymburka na reprezentační kemp kadetek (U15). Obě v rámci testování mládeže, které se konalo v prosinci, po němž byly na základě svých výsledků nominovány nymburskou šéftrenérkou Martinou Papežovou. Z jihočeských oddílů bylo celkem pozváno deset hráček.

„Moc holkám gratuluji a věřím, že se jim na kempu bude dařit. V Nymburku budou od 15. do 18. ledna a potkají se tam se všemi hráčkami výběrů. Přeji jim, aby se dostaly i do áčkové skupiny, kde se s nimi bude pracovat dál a budou tak mít šanci poznat, jak funguje sportovní reprezentační svět,“ uvedl předseda strakonického klubu Miroslav Vávra. Do nominace se dostaly rovněž tři písecké hráčky, které v aktuální sezoně oblékají dres Strakonic (Tereza Kozáková, Barbora Flašková a Markéta Kuntová).