V Karviné to pro nás byla vysoká škola házené, hodnotil debakl Eduard Wildt

Chance extraliga mužů

Vstup do sezony si jistě představovali lépe. Strakoničtí muži ji v sobotu 2. září začali v Karviné, která v minulém ročníku skončila druhá. Duel skončil jednoznačnou porážkou týmu od Otavy 14:32 (6:21), když od začátku nebylo o vítězi pochyb. Jak zhodnotil zápas Eduard Wildt, autor dvou branek?

„Ráz utkání udal hned začátek, kdy jsme neproměnili pár dobrých šancí, naopak sami jsme nebyli schopni ubránit velmi kvalitní hru Karviné v útoku. Poté už jsme se pod tlakem narůstajícího skóre prosazovali stále hůře i proti karvinské obraně, která začala pracovat velmi dobře a celý poločas chytal výborně Petr Mokroš, který je momentálně pro mě gólman z top trojky v lize.

Vynikající výkon podal v bráně Míra Tíkal, který ukázal obrovský potenciál. V útoku to bohužel bylo pořád trápení.

Do druhé půle jsme šli s tím, abychom se pokusili hrát už uvolněněji, což se do jisté míry povedlo. O něco se zvedla alespoň obrana a vynikající výkon podal v bráně Míra Tíkal, který ukázal obrovský potenciál. V útoku to bohužel bylo pořád trápení.

Celkový výsledek je asi trochu krutý, ale bohužel bych řekl, že odpovídá reálnému dění na hřišti. Karviná ukázala, že je připravena opět letos bojovat o titul, nám duel ukázal mnoho věcí v útoku, ale i obraně, na kterých musíme dále pracovat, abychom se dočkali lepších výsledků. Byla to pro náš tým vysoká škola házené a věřím, že nás tato trošku krutá zkušenost posune.“